Skip to main content
dekorácie do záhrady

Vyzdobte si záhradu jedinečnými dekoráciami

Ak máte pri dome záhradu, iste ju chcete mať rovnako pekne upravenú ako interiér domu. Poradíme vám, aké dekorácie do záhrady zvoliť, aby vyzerala naozaj pútavo a cítili ste s v nej čo najlepšie.

Dekorácie do záhrady

Na trhu nájdete bohatý výber rôznych sošiek do záhrady. Aj trpaslíci či iné postavičky sú stále in. Ak nechcete siahnuť po klasike, namiesto trpaslíka môže vašu záhradku zdobiť slimák či krtko z betónu alebo ježko z kameňa. Pre milovníkov romantiky sú dostupné aj hrady s vežami alebo miniatúry domčekov. A deťom sa iste zapáčia farebné hríby do záhrady.

Originálne kvetináče

V modernej záhrade nájdete originalitu. Tá si nekladie medze ani pri výbere kvetináčov. Namiesto zvyčajných črepníkov môžete kvety zasadiť do kvetináčov v rôznych tvaroch. Predstavte si kvetinový záhon v košíku z keramiky alebo v miniatúrnom voze. Tí odvážnejší môžu vyskúšať recyklovanie. Originálne pôsobia kvety v upravenej starej pneumatike či vani. Alebo ich zasadíte do upraveného pňa či kmeňa po starom strome.

Studňa či fontána

Medzi obľúbené dekorácie do záhrady patria aj dekoračné studne. Vyrábajú sa ako imitácia tradičnej studne z dreva alebo keramiky. Môžete ich umiestniť samostatne alebo ako súčasť kvetinového záhonu. Fontány v záhrade s tečúcou vodou vytvárajú príjemnú odpočinkovú atmosféru. Materiálové prevedenie je zväčša z kameňa. Veľmi vhodne tak zapadnú do každého exteriéru.

Osvetlenie v záhrade

K dekoráciám do záhrady patrí aj vhodné osvetlenie. Vaša záhrada sa tak stane každý večer doslova pastvou pre oči. Vďaka osvetleniu ešte viac vynikne jej krása. Nemusíte sa pri tom obávať zložitého ťahania elektriny do záhrady. Moderné svietidlá do záhrady majú vlastný solárny panel. Vďaka tomu sú nie len ekologické ale osvetlenie záhrady vás nebude stáť nič navyše.