Kvalitné sedačky pre vašu záhradu

Posedenie na terase alebo v záhrade  počas teplejších mesiacov má rád asi každý. Aby boli vaše chvíle pohody čo najpríjemnejšie, prinášame vám krátky pohľad na kvalitný záhradný nábytok z umelého ratanu.

Ratanový nábytok do záhrady

Obľúbenou voľbou pri výbere nábytku do záhrady alebo na terasu je nábytok z umelého ratanu. Umelý ratan je odolný voči slnečnému žiareniu, vetru, dažďu aj mrazu až do hodnôt – 40°C. Na predĺženie životnosti sedacej súpravy z ratanu ju však odporúčame na zimu uskladniť vo vnútri alebo zakryť. Ďalšou výhodou umelého ratanu je rôznorodosť dizajnu výrobkov. Na výber máte z ratanových záhradných setov v rôznych prevedeniach. Nábytok z umelého ratanu sa tiež ľahko čistí. Môžete ho jednoducho pretrieť mokrou handričkou.

Ako vybrať ratanovú sedaciu súpravu

Na trhu nájdete ratanové sedacie súpravy s kreslami, taburetmi aj konferenčným stolíkom. Poskytnú vám komfortné sedenie ako v obývacej izbe. Väčšina modelov sa predáva aj s podsedákmi. Ratanové sedacie súpravy sú nie len pohodlné, ale aj pevné. O pevnosť sa stará kovová alebo drevená konštrukcia. Ratanové súpravy môžete kúpiť v rôznych farbách a dizajnoch. Spoločnou črtou všetkých je nadčasovosť použitého materiálu. Z farieb vyberajte bielu alebo prirodzene prírodné farby, ktoré odolávajú módnym trendom. Takto bude vaša terasa s ratanovou sedacou súpravou vyzerať vždy ako nová.

Na čo myslieť pri výbere ratanovej sedacej súpravy

Pri kúpe ratanovej sedacej súpravy dbajte najmä na materiál a pevnosť konštrukcie a kvalitu výpletu. Najkvalitnejším materiálom pre konštrukciu ratanového nábytku je hliník. Veľmi často používaným materiálom jej aj drevo. Drevené konštrukcie majú však o niečo kratšiu životnosť. Kvalitný výplet by nemal dobre vyzerať iba, keď je nový. Pred kúpou skontrolujte, či má materiál ratanovej sedacej súpravy UV filter a aká je jeho farebná stálosť.