Posedenie na terase

Na terase trávime chvíle pohody. Či už budete relaxovať pri dobrej knihe, s priateľmi alebo rodinou, doprajte si pohodlné sedenie. Pri výbere vám pomôže aj náš prehľad materiálov nábytku na terasu.

Nábytok na terasu

Nábytok na terasu vyberajte s ohľadom na dizajn a zariadenie vášho domu a úpravu záhrady. Terasa by mala spájať interiér a exteriér do jedného celku. Pri kúpe nábytku na terasu máte na výber z mnohých možností. Môžete si vybrať komplety a sety do záhrady alebo si kúpiť samostatné záhradné stoly, stoličky a kreslá a zostaviť ich podľa vášho vkusu.

Materiál záhradného nábytku

Nábytok na terasu sa vyrába z viacerých materiálov:

Ratan — obľúbeným materiálom je umelý ratan. Jeho výhodou je jednoduchá údržba a čistenie ako aj nízka hmotnosť. Nábytok na terasu z umelého ratanu sa vyrába v mnohých dizajnoch. Od jednoduchých stoličiek až po pohodlné sedacie súpravy. Veľmi pekné a kvalitné sú kúsky z prírodného ratanu.

Kov — najväčšou výhodou nábytku z kovu je jeho odolnosť voči poveternostným podmienkam. Nevýhodou môže byť, že poskytuje menšie pohodlie. Tento nedostatok ľahko odstránite kúpou podsedákov.

Drevo — pri tomto materiáli oceníte najmä jeho nadčasovosť a eleganciu. Pri vhodnej povrchovej úprave dobre odoláva aj zmenám počasia. Je tiež odolný voči odretiu. Nevýhodou môže byť vyššia cena.

Plast — nábytok na terasu z plastu patrí medzi lacnejšie voľby. Plastový záhradný nábytok má aj iné výhody. Je ľahký a ľahko ho uskladníte na zimu. Z plastu sa vyrábajú najmä záhradné stoly a stoličky v rôznych farbách a dizajnoch.

Večerná pohoda na terase

Pri zariaďovaní terasy myslite aj na výber svetlenia. Pri večernej grilovačke alebo pohári kvalitného vína vám atmosféru dotvoria vhodné svietidlá. Mali by plniť praktickú ale aj estetickú funkciu. Ak radi čítate, umiestnite na terasu závesné svetlo. Ak si radi len tak posedíte, ideálnou voľbou je niekoľko exteriérových svietidiel po obvode terasy. Ich svetlo doplníte sviečkami alebo lampičkou na stole.