Záhradný nábytok na terasu

Terasa sa počas teplejších mesiacov stáva vyhľadávaným miestom na odpočinok. Poradíme vám, ako ju zariadiť, aby naplnila všetky vaše očakávania.

Účel nábytku na terasu

Pri výbere nábytku na terasu by ste mali prihliadať na štýl architektúry domu a záhrady. Okrem toho si potrebujete zodpovedať na otázku, akým spôsobom ju budete najčastejšie využívať. Plánujete na terase stolovať, alebo si v hlavne v pokoji posedieť a vypiť kávu.

Záhradný jedálenský set

Ak budete na terase často stolovať, zvoľte vyšší stôl so stoličkami. Stôl môže byť štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly alebo oválny. Záleží od veľkosti terasy a počtu osôb, ktoré za ním budú stolovať. Na menšie terasy vyberajte štvorcový alebo obdĺžnikový stôl. Oválne a okrúhle tvary sú vhodné pre väčší priestor. Môžete zvoliť plastové modely alebo modely vyrobené kombináciou kovu a plastu, prípadne kovu, plastu a umelého ratanu.

Farebné podsedáky

Ak zvolíte tieto materiály, nezabudnite dokúpiť podsedáky. Zlepšia nielen komfort posedenia ale aj vzhľad celej súpravy. Pri výbere farby podsedákov sa nebojte experimentovať. Napríklad, ak máte v záhrade kvety, zvoľte takú farbu, ktorá prepojí kvetinovú výzdobu s vaším nábytkom. Zo záhrady a terasy tak vytvoríte jeden harmonický celok. Ak máte radi jednoduchosť, siahnite po prírodných farbách.

Záhradná sedacia súprava

Ak budete na terase predovšetkým relaxovať, doprajte si komfortné kreslá alebo sedačky z umelého ratanu a nízky konferenčný stôl. Výhodami umelého ratanu sú jeho dizajn a odolnosť voči zmenám teploty. Vydrží aj mrazy do – 40°C a letné teploty do 50°C. Ak ho nemáte na zimu kam uskladniť, pre zvýšenie jeho životnosti ho odporúčame zakryť.

Neviete sa rozhodnúť?

Nie je problém. Môžete zvoliť kombináciu jedálenského setu a ležadiel na opaľovanie. Výborným doplnkom zariadenia terasy je aj hojdacie alebo závesné kreslo. Tieto kúsky nábytku zaručene pozdvihnú váš letný relax na novú úroveň.