Vyberáte si záhradný nábytok? Choďte na to s rozumom!

Záhrada je pre mnohých akýmsi miestom oddychu, relaxu a odpočinku. Teplé slnečné dni volajú po grilovačkách či príjemných posedeniach s rodinou a priateľmi. Ak ste aj vy jeden z tých, ktorý tieto aktivity obľubuje, rozhodne by ste sa mali začať obzerať po kvalitnom záhradnom nábytku, ktorý skvelo poslúži vám i hosťom. Avšak, ktorý materiál uprednostniť, na čo sa sústrediť pri výbere a ako celý set doladiť? Viac sa dozviete v článku.

Ak by sme sa mali zhodnúť, vo všeobecne platí, že jednoznačne najobľúbenejší typ záhradného nábytku sú sedacie zostavy, ktoré spravidla tvorí stôl, niekoľko stoličiek alebo kresiel.  Vo väčšine sú vyrobené z materiálov ako drevo, kov či ratan, ktorý má oproti svojim konkurentom jasnú výhodu v tom, že je odolný voči vplyvom počasia, ako je dážď či vlhkosť.

Pozor na kovový nábytok!

Pri výbere záhradného nábytku by ste si mali uvedomiť niekoľko dôležitých vecí, ako napríklad, kde sa bude využívať, v akých poveternostných podmienkach či ako často. Ako všetci dobre vieme, kov je veľmi citlivý na vlhkosť a vodu samotnú, preto by mal byť v čase nevyužívania dostatočne chránený, aby sa predišlo možnej korózii a následnom poškodení.

Pre niekoho môže, taktiež pôsobiť chladným a nesympatickým dojmom, no to môžete ľahko napraviť! Využite pri tom farebné vankúše rôznych prevedení, ktoré splnia estetickú, ale aj praktickú funkciu.

Umelý ratan – správna voľba?

Umelý ratan je už akousi stálicou pri výbere záhradného nábytku, no nie je sa čomu diviť! Hovoríme o kvalitnom materiáli, ktorý okrem toho, že je odolný voči vode a vlhkosti,  je skutočne ľahký, takže pri manipulácii s ním, nebudete mať žiadny väčší problém. Rovnako dôležitým faktom ostáva, že jeho cena je veľmi prijateľná a dostupná, i keď sa nejedná o lacný záhradný nábytok.

Jeho ďalšou nespochybniteľnou výhodou je, že sa rovnako tak hodí do záhrady, ako aj na teraz či balkón. To isté môžeme povedať aj o setoch z hliníku, ktoré sú síce na oko pekné, no radíme ich skôr k menej kvalitnému a lacnému nábytku.

Ak však máte záujem iba o jednotlivé kusy nábytku, ako napríklad záhradné kreslá alebo stoličky na terasu, tak to nie je žiadny problém! Na výber máte z veľkého spektra rôznych druhov a prevedení, či už polohovateľné, sklápacie alebo skladacie, ktoré Vám skvelo poslúžia najmä v prípade väčších návštev.

Ak však potrebujete vašu záhradu oživiť, ale stále si nie ste istý čím, máme pre vás riešenie! Záhradná hojdačka, či takzvané závesné kreslo je rozhodne tou správnou voľbou. Okrem toho, že je tohtoročným hitom, čiže sa postará o estetický dojem, vám skvelo poslúži na oddych a načerpanie nových síl v príjemnej atmosfére vašej záhrady.