Záhradný nábytok do altánku

Posedenie v altánku počas letných večerov a dní je príjemným relaxom pre celú rodinu. Aby sa vám pohodlne sedelo, potrebujete si kúpiť vhodný nábytok. Na výber máte z mnohých druhov samostatných kusov alebo súprav. Dnes budeme vyberať podľa toho, z akého materiálu máte altánok postavený.

Záhradný nábytok do prenosného altánku

Do ľahkých, prenosných altánkov zvoľte niečo jednoduchšie. Vhodný je plastový alebo kovový nábytok. Výhodou plastového nábytku je jeho nízka váha, nenáročnosť na údržbu a cena. Nemusíte sa obávať jeho vzhľadu. Moderný plastový nábytok má pekný dizajn. Mnoho modelov sa tiež dá rozložiť, čím ušetríte priestor na skladovanie.

Môžete tiež zvoliť kombináciu plastu a kovu. Z kovov sa pri výrobe záhradného nábytku používa hlavne hliník. Nábytok z tejto kombinácie je stabilnejší, pričom si zachováva svoju ľahkosť. Kovová konštrukcia dodá jednotlivým kusom nábytku pevnosť. Výhodou je aj jeho vyššia nosnosť.

Záhradný nábytok do dreveného altánku

Do dreveného altánku vyberajte nábytok z kovu, masívu, prírodného alebo umelého ratanu. V súčasnosti sa teší veľkej obľube nábytok z umelého ratanu. Spája v sebe elegantný dizajn, ľahkosť, nenáročnosť na údržbu, farebnú stálosť a pevnosť. Konštrukcia jednotlivých modelov je vyhotovená z kovu, čo zvyšuje jeho stabilitu a životnosť.

Z umelého aj prírodného ratanu sa vyrábajú pohodlné kreslá, stoličky aj stoly rôznych štýlov od moderne a luxusne pôsobiacich až po rustikálne sedacie súpravy. Vyberajte také, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám na sedenie. Nezabudnite vziať do úvahy ergonomické parametre a komfort posedenia.

Nábytok do murovaného altánku

Drevo je nadčasový materiál. Jeho prírodný vzhľad nikdy nevychádza z módy. Drevený nábytok dokonale zapadne do murovaného aj dreveného altánku. Je ťažší, no o to stabilnejší. Nevýhodou môže byť jeho cena. Tento fakt však iste prevýši jeho dlhá životnosť.