Ostrovček v kuchyni

Kuchyňa s ostrovčekom je snom mnohých gazdiniek. Keby ste sa ich opýtali aká je ich predstava najúžasnejšej kuchyne, bola by to tá, ktorá obsahuje ostrovček. Vašej kuchyni prinesie istý prvok luxusu a atraktívnosti. Jedinou nevýhodou je, že na ostrovček potrebujete väčšiu kuchyňu.

Aké by mali byť rozmery kuchyne?

Ak si chcete do kuchyne zaobstarať ostrovček, musíte mať dostatok priestoru. Nešetrite na priestore medzi kuchynskou linkou a ostrovčekom, nechcete sa cítiť stiesnene a tým pádom aj nepríjemne vo vlastnej kuchyni. Rozdiel medzi oboma časťami by mal byť približne 120 centimetrov.  Hĺbka kuchynských skriniek je približne 60 centimetrov. K tomu si pripočítajte ostrovček a priestor medzi nimi. Vďaka tomuto výpočtu vám vyjde šírka priestoru medzi časťami. Pamätajte, že táto šírka je len minimálna, menšia už byť nemôže, práve naopak.

Kedy sa kuchynský ostrovček hodí?

Ostrovček krásne vynikne v kuchyniach v tvare L a U. Mnohí využívajú aj polostrovček. Avšak, aj pri ňom je potrebné dávať pozor na rozmer a šírku. Odborníci odporúčajú pozrieť si celý model kuchyne v 3D, aby ste sa od toho vedeli odraziť.  Výhodou je, že ak máte mnoho vecí a neviete čo s nimi. Ostrovček v sebe skrýva veľa úložného priestoru, ktorý môžete využiť.

Funkčnosť kuchynského ostrovčeka

Možno sa pýtate, prečo si do kuchyne zakomponovať ostrovček. Výhodou je jeho odkladacia a pracovná plocha. Je vhodný aj na sedenie a servírovanie jedál, poprípade sa tam jedlo dá aj pripraviť. Môžete ho využiť na barové sedenie, dokúpiť barové stoličky a vychutnávať si pri ňom rannú kávu či víno s priateľmi.