Malá kuchyňa to predsa nie je problém

Nie každý má kuchyňu väčších rozmerov, do ktorej sa zmestia všetky potrebné veci a ešte vám zostane priestor naviac. Aj malé kuchyne sú jedinečné a my vám poskytneme pár nápadov, ako v nej mať všetko potrebné a ako uskladniť riad a mnoho iného.

Malý stôl má svoje čaro

Koľko členov býva vo vašej domácnosti? Ako často sedávate pri stole? Pri momentálnom tempe sveta naokolo, sa má človek čas ledva najesť. Klasický stôl vám môže v kuchyni zavadzať. Zaberie polovicu priestoru a zrazu sa v kuchyni tlačíte. Porozmýšľajte nad okrúhlym stolom pre dvoch. Tento romantický stôl sa opäť vracia do módy. Je malý, ideálny do menšej kuchyne.

Nábytok na mieru

Neplytvajte zbytočne priestorom. Bežné pásové kuchyne potrebujú pomerne veľa priestoru. Zainvestujte do kuchyne na mieru. Padne presne do vášho interiéru, nebude zaberať veľa miesta, no zároveň tam bude len to dôležité čo skutočne potrebujete.

Otvorené police

Prečo kuchyňu nezmodernizovať a nepriniesť do nej niečo nového? Otvorené police sú veľmi trendy, krásne podčiarknu vašu kuchyňu a celý priestor. V otvorených policiach nemusíte mať všetko. Hrnce, taniere a iné veci, na ktoré sa práši, nechajte v uzatvárateľných policiach. Avšak, koreničky či poháre môžete nechať vystavené.

S bielou farbou zabodujete

Nemyslíme len na klasickú bielu farbu. Na trhu je široká škála bielej. Čo tak siahnuť po vanilkovej, perleťovej, lesklej či matnej bielej farbe? Ani sami si nebudete vedieť vybrať to pravé. Pre ozvláštnenie priestoru odporúčame  použiť aj iné farby. Napríklad takú námornícku modrú či tzv. nude odtiene. Opticky zväčšia priestor a vaša malá kuchyňa sa už nebude zdať taká malá.