Stoly a stoličky do kuchyne

Neodmysliteľnou súčasťou kuchyne je stôl so stoličkami. Tento dominantný prvok musíte starostlivo zvážiť, aby vám skvelo zapadol do interiéru. Aký stôl je pre vás ten pravý? Aké stoličky sú jednotkou na trhu? Pokúsime sa vám na to odpovedať.

Kupovať všetko zvlášť alebo ako set?

Koho baví rovnaký nábytok? Vneste do svojej kuchyne trochu originálnosti a dizajnu. Aký dizajn bude pre vás ten pravý? Masív, tmavé farby či plast?  Zabudnite na zaužívané pravidlo, že stôl a stoličky do kuchyne musia byť rovnaké. Vyberte si drevený stôl v provenskálskom štýle, masívny stôl alebo kľudne aj lavicu namiesto stoličiek. Predstavivosti sa medze nekladú, výber je vás.

Prineste si do svojho obydlia škandinávsky štýl

Na Slovensku patrí medzi najvyhľadávanejší štýl, pretože je jednoduchý a zároveň veľmi praktický. Základnou farbou je biela. Nájdete ju všade. Na nábytku, podlahe či textíliách. Bielu je najlepšie kombinovať s pastelovými farbami. Najviac dominantná je fialová alebo modrá farba. Len si to predstavte. Biele stoličky za krásnym dreveným stolom a na ňom umiestnená sušená kytica z levandule.

Kuchynský ostrovček

Ak disponujete veľkou kuchyňou, ostrovčekom nešliapnete vedľa. Môže vám slúžiť ako priestor na posedenie. Stačí, ak k nemu dokúpite barové stoličky a môžete si vychutnať rannú kávu alebo víno s priateľmi.

Aký je to kompozitný materiál?

Ide o materiály, ktoré sú zložené z viacerých zložiek. Mnoho ľudí si ich vychvaľuje najmä kvôli mechanickým vlastnostiam a odolnosti. Využívajú sa nielen v nábytkárstve, ale aj v leteckej a dopravnej technike, vďaka ortotropii. Stoly do kuchyne sa zväčša vyrábajú z dreva či ocele. Sú oveľa viac odolnejšie ako v minulosti a tak sa neprekrývajú obrusom.  Čo sa týka stoličiek, tak prevláda najmä pohodlie nad dizajnom. Zákazníci si môžu vyberať z rôznych materiálov ako je drevo, koža či textília.