Skip to main content
ratanový nábytok

Nenapodobiteľný ratanový nábytok

Nábytok z umelého aj prírodného ratanu sa teší čoraz väčšej obľube. Tvorí súčasť zariadenia domov aj záhrad. Prečo je to tak a aké výhody v sebe tento materiál skrýva?

Prírodný a umelý ratan

Prírodný ratan sa získava z lianovitej palmy, ktorá rastie v juhovýchodnej Ázii. Je svetlo hnedej alebo tmavohnedej farby. Konštrukciu nábytku z prírodného ratanu tvorí drevo alebo kov. Umelý ratan je dokonalou imitáciou svojho prírodného vzoru. Vyrába sa z polyetylénových materiálov. Nábytok z umelého ratanu je ľahký a pružný. Pri kúpe oceníte aj jeho dlhú životnosť a odolnosť voči zmenám teploty.

Kam umiestniť ratanový nábytok

Ratanový nábytok je vhodný do interiéru aj exteriéru. Pri sedení oceníte jeho komfort. Je pevný a stabilný. Jeho výhodou je možnosť kombinácie s inými materiálmi. Bez obáv ho môžete postaviť pred masívny krb obložený kameňom aj k drevenému konferenčnému stolíku. Ratanový nábytok vynikne v každej miestnosti, na terase či v záhradnom altánku. Nezáleží ani na štýle zariadenia domu a záhrady. Na trhu nájdete ratanové sedacie súpravy v modernom, retro aj provensálskom štýle. Môžete si vybrať kreslá, taburety aj konferenčné stolíky rôznych farieb a dizajnov.

Výhody ratanového nábytku

Okrem moderného dizajnu a pohodlia, ktorý vám ratanový nábytok poskytne, má aj mnoho iných výhod. Je trvácny a ľahko sa čistí. Môžete ho povysávať alebo pretrieť vlhkou handričkou. Odoláva slnečnému žiareniu, dažďu aj vetru. Aj keď vydrží teploty až do -40°, pre dlhšiu životnosť je lepšie umiestniť ho na zimu do vnútra. Nemusíte sa obávať ani jeho zničenia častým používaním. Ratanový nábytok je odolný a dosahuje nosnosť až do 150 kg. Pri výbere si všímajte jeho konštrukciu. Najmä, ak kupujete nábytok do záhrady. V tomto prípade je lepšie vybrať model s kovovou konštrukciou.

Ponuku rôzneho ratanového nábytku nájdete u predajcu TU.