Záhradný nábytok – aký materiál je najvhodnejší

V súčasnosti je záhradný ratanový nábytok veľmi moderný a obľúbený. Jeho veľká výhoda spočíva v tom, že dokáže odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam. Sú tiež odolné proti vetru, mrazu a vysokému UV žiareniu. Vďaka svojej vysokej kvalite sú nielen esteticky príťažlivé, ale aj veľmi pohodlné. Pripravili sme pre vás tipy na moderný záhradný nábytok a kreatívne riešenia pre váš štýl!

Moderná elegancia

Pri výbere záhradného nábytku je ratan stále jedným z najobľúbenejších. Záhradný ratanový set môže obsahovať pohovku, jedálenský set alebo ležadlo a je zárukou veľmi dobrej kvality. Odolávajú zmenám počasia, takže ich môžete nechať vonku s pokojným srdcom. Ich povrch sa ľahko udržuje čistí, stačí ich utrieť navlhčenou handričkou. Dekoratívny a módny, elegancia z nich priam vyžaruje. S vankúšmi, ktoré si vyberiete, môžete zdokonaliť ich vzhľad a usporiadanie podľa vašich predstáv.

Umelecké čaro

Srdce milovníkov uvoľneného bohémskeho štýlu pravdepodobne priťahuje paletový nábytok. Vďaka mladistvému jedinečnému zážitku, ktorý si sami vytvoríte, je tento kus nábytku skvelou príležitosťou na tvorenie. Voľnú ruku máme tiež z hľadiska rozloženia a farieb a tak si vytvoríme presne taký set, aký si len predstavujeme.

Kovový nábytok – dokonalá praktickosť

Kovový záhradný nábytok má veľkú výhodu, že je odolný proti poveternostným vplyvom, nenáročný na údržbu a jednotlivé časti sú ľahké. Nájdeme ich v rôznych tvaroch a štýloch. Tento materiál sa zvyčajne používa na výrobu záhradných stolov a stoličiek. Zvyčajne zaberajú málo miesta, a preto môžu byť dobrou voľbou pre menšie terasy.

Večný: nábytok z masívneho dreva

Nakoniec sme sa dostali k drevenému nábytku. Vyrába sa z rôznych druhov dreva, ale predajcovia zvyčajne predávajú trvanlivé tvrdšie drevo. Ich vzhľad je klasicky nadčasový, pretože elegancia dreva nikdy nevyjde z módy. V lete je dôležité ich neustále natierať olejom, čistiacim prostriedkom vhodným pre daný druh dreva a občas aj obrúsiť. Starostlivosť o drevený záhradný nábytok je náročný, no námahu nám vracia v podobe elegancie. Vďaka svojmu prirodzenému vzhľadu bude dobre udržiavaný drevený nábytok klenotom našej záhrady na mnoho ďalších rokov.