Skip to main content
Vešiaky na stenu

Dokonalý vzhľad pre vašu chodbu

Vešiaky na stenu sú dôležitým doplnkom zariadenia každej domácnosti. Okrem praktickosti však oceníte aj ich dekoračnú funkciu. Ako si tento nábytok vybrať tak, aby vyhovoval vaším potrebám?

Vešiaky na stenu

Vešiaky na stenu sa vyrábajú v mnohých dizajnoch. Pri kúpe máte preto na výber z rôznych modelov a materiálového prevedenia. Môžete si zakúpiť vešiaky na stenu so zrkadlom alebo skrinkami. Na trhu nájdete tiež vešiaky s košíkmi alebo poličkou na odkladanie drobností. Samotné vešiaky bývajú umiestnené na doske z laminovanej drevotriesky alebo dreva. Veľmi pekne pôsobia aj kovové modely, ktoré upevníte priamo do steny. Alebo netradičné dizajnové kúsky z dreva. Pri výbere sa riaďte svojím vkusom a štýlom zariadenia predsiene či vstupnej haly.

Praktické aj estetické

Vešiaky na stenu s poličkami poskytnú dostatok priestoru na odkladanie čiapok, rukavíc a šálov. Praktickým doplnkom býva tiež stojan na dáždniky. Niektoré modely disponujú kovovými vešiakmi, iné tyčou na zavesenie oblečenia na samostatných vešiakoch. Veľmi obľúbené sú vešiaky na stenu so zrkadlom. Ocení ich každý, kto si rád pred odchodom z domu skontroluje svoj vzhľad. Vešiaky so zrkadlom vyniknú vo veľkej hale aj v úzkej chodbe. Malý priestor tiež opticky zväčšia.

Stojanové vešiaky

Niektorí dizajnéri sa vo svojich návrhoch vracajú ku klasike stojanových vešiakov. Ak premýšľate nad kúpou stojanového vešiaka, nemusíte sa báť dizajnu. Vyrábajú sa totiž v modernom prevedení. Samostatne stojace vešiaky tak jedinečným spôsobom doplnia váš interiér. Z materiálov na nich nájdete zväčša kov a drevo v rôznych farbách. Pre zväčšenie priestoru na odkladanie vecí ich môžete kombinovať aj s vešiakmi na stenu alebo predsieňovou stenou.