Ako si vybrať nábytok do predsiene?

Dizajn prispôsobený štýlu bytu, či je dôležitý, ale nesmieme zabúdať na to najdôležitejšie – funkciu miestnosti. Skladovanie obuvi, odevov, sezónnych vecí, pohodlie potrebné pri obliekaní sa pri odchode a príchode, povrchy na uloženie drobných doplnkov. V predsieni máme mnohokrát umiestnenú aj skriňu s väčším úložným priestorom. Predsieň je miestnosť, v ktorej sa po príchode ocitneme a v ktorej sa naposledy skontrolujeme v zrkadle pred odchodom. Dekorácia je dôležitá, ale funkčnosť by mala byť na prvom mieste.

Dôležité aspekty:

  • použitie materiálu, odolnosť – na podlahové krytiny sa uprednostňuje použitie prírodného kameňa, keramiky, či moderného linolea
  • ľahko čistiteľné povrchy
  • výber najvhodnejšieho nábytku do predsiene na skladovanie podľa veľkosti miesta – obuv, oblečenie, domáce potreby
  • nábytok do predsiene: nábytok na sedenie, skrinka na topánky, skriňa na šaty, polica, odolný koberec
  • nepreťažujte predsieň zbytočnými dekoratívnymi prvkami, nezabudnite na funkcie – vysoká váza môže byť napr. stojan dáždnik
  • primerané osvetlenie
  • farby a materiály prispôsobené štýlu interiéru bytu

Sila koberca

Koberec vyžaruje teplo a stáva sa dominantným doplnkom miestnosti – nápadný kúsok zdôrazňuje malý priestor, ale má aj praktickú funkciu: v zime zachytáva chlad. A je oveľa jednoduchšie vyberať si, čo si oblečieme, bosí na teplom koberci.

Uskladnenie obuvi a ďalších vecí

Pri zmiešanom skladovaní je triedenie najjednoduchšie, bez ohľadu na veľkosť miestnosti. Potrebujeme uzavretý úložný priestor na veci a tiež ľahko prístupné otvorené police pre kúsky, ktoré chceme mať vždy na očiach.

Dôležitá drobnosť: rohožka

Dverovú rohož nemusíte umiestniť výhradne pred dvere. Bez ohľadu na to, aký odolný je poťah, nie je na škodu zbaviť sa špiny, ktorá sa do nášho bytu či domu dostane s topánkami.