Pohodlné sedenie pri vašom stole

Pri stole sa nepotrebujete len najesť. V jedálni si iste radi posedíte s rodinou alebo priateľmi. V nasledujúcich riadkoch sa spolu pozrieme na to, aké materiály máte na výber pri kúpe stoličiek do jedálne.

Stoličky do jedálne z masívu

V súčasnosti nájdete na trhu široký výber stoličiek do jedálne. Z materiálov sú stále v obľube masívne drevené stoličky ale aj ľahké stoličky z plastu. Výhodou drevených stoličiek je, že sa nikdy neopozerajú a nevyjdú z módy. Nájdete ich v dome zariadenom vidieckym štýlom a rovnako aj v moderne zariadenej jedálni. Pre oživenie priestoru ich môžete kreatívne zdobiť farebnými podsedákmi.

Plastové stoličky do jedálne

Platové stoličky sú ľahké a jednoducho sa čistia. Svojím elegantným vzhľadom doplnia každý moderný interiér. Pre zlepšenie stability a odolnosti sa plastové stoličky vyrábajú tiež v kombinácii s kovom. Sedenie na plastovej stoličke je pohodlné. Nemusíte sa báť ani ich nosnosti. Väčšina modelov je vhodná aj pre ľudí s vyššou hmotnosťou. Samostatným druhom plastových stoličiek sú stoličky z priesvitného polykarbonátu. V interiéri pôsobia nenápadne, no zároveň jedinečne.

Stoličky a koža?

Zaujímavo pôsobí kombinácia jednotlivých materiálov. Pre luxusný vzhľad jedálne môžete zvoliť napríklad drevo s kožou alebo kov s kožou. Lacnejším riešením je čalúnenie z ekokože. Pri každodennom používaní má však ekokoža menšiu životnosť než koža.

Ako vyberať

Dôležitým faktorom pri výbere stoličiek je kvalita materiálu a životnosť. Stoličky do jedálne musia byť tiež pohodlné. Čo sa dizajnu týka, nemusíte vyberať len podľa toho, čo sa hodí k vášmu jedálenskému stolu. Moderné trendy v bývaní vám dovoľujú experimentovať. Pokojne si môžete vybrať stoličky inej farby alebo štýlu. Rozhodujúcim faktorom je celkový vzhľad miestnosti.