Taburetka do predsiene

Predsieň je pomyselnou bránou do vášho domova. Pri zariaďovaní interiéru by ste nemali zabúdať na predsieň, ktorá je mnohých prípadoch veľmi dôležitá. Je miestom, kde skladujete bundy, topánky, obzriete sa poslednýkrát v zrkadle kým pôjdete do sveta. Aký nábytok tvorí vašu predsieň a prečo siahnuť po takej taburetke na sedenie?

Využitie taburetky

Ide o veľmi praktický typ nábytku, ktorý si budete pochvaľovať. Okrem praktickej funkcie, môže vynikať aj svojou estetickou. Ak milujete najnovšie módne trendy a dizajn, viete ju ľahko skombinovať s iným kusom nábytku, ktorý máte v predsieni. V taburetke môžete ukrývať aj priestor naviac. Uložíte do nej papuče  či zimné oblečenie ako šál či rukavice.

Aký tvar taburetky zvoliť?

Najkupovanejší typ je taburetka v tvare kocky. Ide o klasiku, v ktorej sa spája jednoduchosť a elegantnosť. Vyrábajú sa zväčša na kolieska, preto s nimi môžete ľahko manipulovať a premiestňovať ich. Vyrábajú sa z ľahkého materiálu, ideálne sú nielen pre dospelých ale aj deti, ktoré ocenia najmä výšku taburetky.

Oválna, kruhová a polkruhová taburetka už nie je OUT. Čoraz viac si podmaňuje viac zákazníkov. Výrobcovia tvrdia, že raz predbehnú aj klasické, kockové, taburetky. Ak vás už bežný nábytok nudí, vyskladajte si z malých taburetiek polkruh či písmeno „S“.

Materiál

K najžiadanejším materiálom dlhé roky patrí bavlna. Je výhodná najmä z hľadiska ceny, ktorá je oproti iným materiálom oveľa nižšia a dostupnejšia. Pamätajte však, že ju bude nutné po pár rokoch vymeniť. Taburetka z kože do vašej predsiene vdýchne kúsok luxusu. Výhodou je, že koža je veľmi odolná a ľahká na údržbu. Na výber máte aj materiály ako ekokoža, mikroplyš či ženilka.