Páči sa Vám biela kuchyňa? Poradíme vám!

Napriek tomu, že módne trendy sa neustále menia, biela farba stále zostáva v móde. Platí to o oblečení, autách a aj o nábytku. Biela nikdy nezostarne. Pozrime sa spolu na to, prečo zvoliť bielu farbu do kuchyne.

Biela farba vo vašej kuchyni

Biela navodzuje pocit priestoru a čistoty. Je elegantná a svieža. Okrem toho celú miestnosť opticky presvetlí a zväčší. Ľahko ju skombinujete s inými farbami. Pre vytvorenie kontrastu môžete použiť čiernu. Ak si prajete v kuchyni vytvoriť jednoliaty estetický celok, vyberajte bielu kuchyňu s jemnými odtieňmi žltej, oranžovej, modrej, zelenej alebo hnedej. Výbornou kombináciou je tiež biela so sivou. Z materiálov s bielou farbou najlepšie ladí drevo a kameň.

Biela kuchynská linka sa hodí ku každému štýlu zariadenia. Nájdete ju v modernom aj tradičnom štýle. Výborne v nej vyniknú čisté línie minimalizmu,  vkus vidieckeho zariadenia ale aj rustikálna výzdoba.

Matná alebo lesklá?

Každá gazdiná chce mať v kuchyni poriadok. Pri bielej kuchyni sa táto požiadavka môže javiť ako problém. Hlavne na lesklom povrchu dvierok vidno každú nečistotu. Lesklý povrch na druhej strane pôsobí veľmi vkusne a luxusne. Na matnejšom, jemne štruktúrovanom povrchu špinu až tak nevidno. Výborným riešením pre menšie znečistenie povrchu dvierok je kuchyňa s úchytkami. V súčasnosti sa tešia veľkej obľube líniové úchytky alebo úchytky v striebornej farbe.

Doplnky do bielej kuchyne

Ak sa bojíte, že biela kuchyňa bude pôsobiť sterilne, vyberte do nej vhodné doplnky. Celý priestor oživíte napríklad vázou alebo farebnými podsedákmi na stoličky. Myslite aj na steny, ktoré nezakrýva kuchynská linka. Na vkusne umiestnené police poukladajte kvety a dekorácie. Miestnosť môžete farebne doplniť aj spotrebičmi. Je na vás, či vyberiete spotrebiče v bielej, striebornej alebo čiernej farbe.