Nábytok do vašej kancelárie

Mnohí, ktorí pracujete z domu, nám isto dáte za pravdu, že vaša domáca kancelária musí spĺňať funkčnú a aj estetickú funkciu. Ide totiž o miesto, kde trávite pomerne veľa času. Vo svojej pracovni sa potrebujete cítiť najmä pohodlne, preto by mala spĺňať vaše najvyššie požiadavky.

Čo všetko potrebujete?

Hlavným a najdôležitejším prvkom je dostatočne veľký stôl. Nejde o typický stôl, ktorý sa nachádza napríklad v kuchyni. Kancelárske stoly sú iné, líšia sa od bežných stolov. K stolu patrí samozrejme pohodlné kancelárske kreslo. Ďalším doplnok je regál na uloženie dokumentov a ak ste veľký perfekcionista a potrebujete mať veci na očiach, tak vám odporúčame nástennú tabuľu.

Osvetlenie

Mnohí odborníci sa zhodli, že je dôležité mať stôl blízko okna, pretože prirodzené svetlo počas dňa je to najlepšie pre vaše oči. Ak však pracujete dlhšie do noci, odporúčame mať na stole lampu alebo na strope dostatočne veľký luster. Ak používate  magnetickú tabuľu je vhodné si ju podsvietiť pre lepšie videnie, aby ste si zbytočne nenamáhali vaše oči.

Farba kancelárie

To je už otázka na vás. V akom štýle máte zariadenú domácnosť? Aké farby sa vám páčia, a ktoré pokladáte za príjemné, upokojujúce? Farby majú zo psychologického hľadiska rôzne funkcie a môžu mať neskutočný vplyv na náš výkon v práci, tvorivé myslenie a náladu. Farby ako hnedá či fialová pomáhajú k tvorivosti. Oranžová zase zväčší a presvetlí priestor, vy sa nebudete cítiť stiesnene, čo sa prejaví na vašej nálade. Stačí vám trošku kreativity a máličko vkusu a môžete začať zariaďovať.