Jedálenský set

Za jedálenských stolom sa stretávate s rodinou, pracujete na počítači alebo usádzate priateľov. Aby jedálenský stôl nebol v interiéri len akousi okrasou, je nutné k nemu zvoliť aj vhodné stoličky či iné doplnky. Vybrať vyhovujúci jedálenský set vyžaduje mnoho úsilia a kompromisu, keďže sa každému páči niečo iné. Poradíme vám, ako vybrať ten správny jedálenský set, ktorý vám budú závidieť všetci.

Praktickosť nadovšetko

Táto voľba je vhodná hlavne pre rodiny s deťmi. Ak vaša domácnosť pozostáva zo štyroch členov, odporúčame vám kúpiť stôl pre šiestich ľudí. Nebudete sa tlačiť a oceníte priestor navyše. Nielen, že tam položíte misy s jedlom, ale aj vázu s kvetmi alebo iné doplnky. Ak vás navštívia hostia, budete ich mať kde usadiť.  Alternatívou môže byť jedálenský set s lavičkou, ktorá šetrí miesto. Rohová lavica sa bude hodiť najmä do izbu či do menšej kuchyne.

Aký materiál vybrať?

Podobne, ako každý nábytok, treba udržiavať aj jedálenský set. Rozhodujúci je materiál, ktorý zvolíte. Ak ste si vybrali kombináciu drevotrieska a kov, odporúčame ho aspoň raz do týždňa pretrieť vhodným prípravkom na drevo alebo len vlhkou handričkou, aby nestratil lesk. Ak ste si naopak vybrali kombináciu kov a sklo, tak na doske často vidieť nečistoty. Aby ste tomu zamedzili, odporúčame použiť prestieranie, ktorým môžete oživiť váš príbytok siahnutím po niečom farebnom.  Keď máte jedálenský set z masívu a menšie deti, rýchlym pomocníkom je obrus. Stôl prekryte obrusom, aby sa nepoškriabal alebo nezafarbil vyliatím sladkých nápojov. Takto rýchlo zabránite opotrebovaniu jedálenských setov.