Drevené dekorácie v interiéri?

K útulnému domovu patria prírodné materiály. Práve tie dodajú každému interiéru to pravé čaro. Platí to o nábytku aj dekoráciách. Pozrime sa preto na to, kde všade doma využijete drevo.

Nestarnúce drevo

Drevo je univerzálny materiál. Využíva sa pri stavbe domov, výrobe nábytku aj dekorácií. Nájdete ho v klasickom aj modernom interiéri. Okrem dlhej životnosti, výborných tepelno-izolačných vlastností, odolnosti voči oderu a iných výhod dotvára drevo celkovú atmosféru domova. Môžete ho preto využiť v každej miestnosti.

Nábytok z dreva

Drevený nábytok patrí síce k tým drahším, no túto nevýhodu hravo vyrovnajú jeho úžitkové vlastnosti. Je dostatočne odolný, čo zaručuje jeho dlhú životnosť. Veď kvalitne vyrobený nábytok z dreva sa často dedí z generácie na generáciu. Drevo je okrem toho zdravotne nezávadný materiál, má nezameniteľnú vôňu a prírodný vzhľad. Pre ešte dlhšiu životnosť a krajší vzhľad ho odporúčame raz za rok ošetriť vhodným olejom alebo voskom. Vďaka tomu si drevo zachová svoju farbu aj lesk.

Drevené dekorácie

Drevené dekorácie dotvárajú domov. Z doplnkov si môžete vybrať drevené lampy a stolíky či drevené stojany na časopisy. Na stenách veľmi pekne vyniknú drevené obrazy. Vyrábajú sa vyrezávaním alebo vypaľovaním do dreva. Klasikou medzi dekoráciami z dreva sú drevené sošky. V modernom interiéri si svoje miesto nájdu tiež drevené vázy a svietniky.

Drevené dekorácie využijete aj vo vintage či provensálskom štýle zariadenia. Steny osviežite drevenými poličkami, ozdobnými stojanmi na korenie a vyrezávanými figúrkami. Ovocie uložíte do drevenej misky. A všetkým iste zachutí chlieb z prúteného košíka. Drevené dekorácie patria aj do záhrady. Môžete sem umiestniť búdku pre vtáčiky, drevené lampáše alebo črepníky.