Skip to main content
sedačka v tvare u

Zaostrené na sedačky v tvare U

Ak sa zamýšľate nad výberom sedačky do vašej obývacej izby, máte na výber z mnohých možností. Jednou z nich je aj sedačka v tvare U. Poskytne vám pohodlné sedenie a miesto na relax. A skrýva toho v sebe oveľa viac.

Sedačka do veľkej miestnosti

Sedačka v tvare U poskytne miesto na sedenie pre väčší počet ľudí. Zmestí sa tak na ňu celá rodina. Je vhodná do priestrannej obývačky. Pred kúpou sa zamyslite nad dispozičným riešením priestoru a nad účelom sedačky. Chcete len zaplniť prázdne miesto, potrebujete miesto na sedenie alebo si prajete zo sedačky vytvoriť dominantu obývacej izby či oddychový kútik. Umiestniť ju môžete do rohu alebo do stredu miestnosti, kde vytvorí prirodzené predelenie miestnosti.

Sedačka v tvare U pôsobí elegantne. Jej dizajn nezostane nepovšimnutý v žiadnej miestnosti. Pamätajte len na to, že nie je vhodné položiť ju chrbtom k dverám. Ak máte rodinný dom, môžete tiež zvoliť miesto s pekným výhľadom. Napríklad do záhrady.

Variabilita sedačiek v tvare U

Sedačky v tvare U sú praktické. Väčšina modelov má úložný priestor a je rozkladacia. Na rozloženom lôžku sa tak môže pohodlne vyspať vaša návšteva. U sedačiek v tvare U sa často stretnete so zaujímavou možnosťou odnímania jedného z rohov sedačky. Niektoré modely majú jeden z rohov tvorený odnímateľným taburetom. Vďaka tomu môžete kedykoľvek zmeniť vzhľad vašej obývačky.

Na čo myslieť pred kúpou sedačky v tvare u

Pred konečným výberom sedacej súpravy potrebujete urobiť ešte niekoľko rozhodnutí. Na výber máte z viacerých druhov materiálu: koža, ekokoža alebo látkový poťah. Potrebujete si tiež vybrať sedačku, ktorá vám poskytne kvalitné sedenie. Pre starších ľudí sú vhodné sedačky s opierkou na hlavu, pre rodiny s deťmi jednoduchšie modely doplnené opornými vankúšmi.

Kompletnú ponuku sedačiek v tvare U nájdete u predajcu TU.