Skip to main content
postel do detskej izby

Vyberáme posteľ do detskej izby

Na trhu nájdete pestrý výber detských postelí. Líšia sa kvalitou, materiálom, farbou aj cenou. Dnes sa spolu pozrieme na rôzne druhy postelí a niektoré ich výhody a nevýhody.

Jednolôžkové postele do detskej izby

Jednolôžkové postele sa vyrábajú z masívneho dreva, laminovanej drevotriesky a kovu. Ich výhodou  je hlavne ich zaujímavý dizajn a variabilné riešenia priestoru pod posteľou. Na výber máte zo samostatne stojacich postelí na nožičkách, z postelí s úložnými zásuvkami, z postelí s čelom postele, či bez. Odlišujú sa od seba tiež výškou priestoru pre matrac.

Rozkladacie postele do detskej izby

Ak chcete ušetriť mesto v detskej izbe, výhodným riešením je rozkladacia posteľ. V nerozloženom stave vyzerá ako jednolôžková posteľ. Druhé lôžko získate vysunutím. Pre ľahšiu manipuláciu je spodné lôžko vybavené kolieskami.

Váľandy

Nespornou výhodou váľandy je úložný priestor vo vnútri postele. Konštrukcie váľandy sa vyrábajú z dreva alebo z drevotriesky. Povrch úložného priestoru aj lôžko sú čalúnené. Často sú vybavené praktickým čelom alebo bočnicou. Nevýhodou môže byť hromadenie prachu vo vnútri postele, kvôli čomu je potrebné ju častejšie vysávať.

Poschodové postele do detskej izby

Pre kúpu poschodovej postele sa často rozhodnú rodiny s viacerými deťmi. Pri jej výbere myslite predovšetkým na bezpečnosť. Posteľ by mala byť vybavená bočnými zábranami. Výhodou poschodovej postele nie je len šetrenie priestoru. Každé dieťa ocení možnosť vytvorenia čiastočného súkromia v izbe.

Viacúčelová posteľ do detskej izby

Moderným riešením detských izieb sú aj viacúčelové postele. Ich súčasťou býva písací stôl, poličky alebo skrinky. Takéto postele sú vhodné aj keď máte viac detí. Vďaka praktickému viacúčelovému riešeniu vytvoríte príjemný priestor pre každé dieťa.

Kompletnú ponuku detských postelí nájdete u predajcu TU.