Skip to main content
moderne sedacie súpravy

Moderné sedenie nielen do obývačky

Moderný dizajn interiéru obývacej izby vhodne doplní moderná sedacia súprava. Ak chcete byť „in“, poradíme vám, na čo myslieť pri jej výbere.

Estetika modernej sedacej súpravy

Moderný vzhľad sedacej súpravy doplní celkový dojem z interiéru. Vhodným riešením je kúpa sedačky, kresla, taburetu alebo sedacieho vaku v rovnakom farebnom prevedení. Môžete si tiež vybrať z ponuky moderných sedacích zostáv. Z tvarov sú trendom čisté línie, hrany aj jemne oblé tvary a výraznejší lem šitia.

Doplnky pre moderné sedacie súpravy

Praktickým, moderným doplnkom sedacích súprav sú vankúšové opierky a odkladacie plochy, ktoré sú súčasťou sedačky. Nezabudnite na doplnky ako stojany na časopisy a knihy. Nie sú len praktickým pomocníkom. Tvoria aj  nezanedbateľný doplnok k celkovému estetickému dojmu obývačky.

Funkčnosť modernej sedacej súpravy

Dôležitá je aj funkčnosť sedačky. Na výber máte z rôznych modelov v tvare L alebo U, jednoduchého, klasického tvaru sedačky, či sedačky na nožičkách. Konkrétny tvar vyberajte podľa veľkosti a celkového dispozičného riešenia miestnosti. Pri výbere sa informujte o možnosti rozloženia sedačky a úložnom priestore. Uistite sa tiež, či vám vyhovuje ergonomické riešenie sedacej súpravy. Uhol medzi operadlom a sedacou časťou musí by viac než 90°. Sedačka by sa mala prispôsobiť vášmu telu, aby vám poskytla zdravé a komfortné sedenie.

Materiál pre moderné sedacie súpravy

Módne poťahové materiály sú vodoodolné látky, koža a ekokoža. Kvalitný materiál vám zaistí dlhú životnosť sedačky. Pri kúpe sa informujte o zásadách čistenia a starostlivosti. Z farieb sú trendom neutrálne farby a prírodné odtiene. Hlavne hnedá, šedá, jantárová a olivová. Nestarnúcimi odtieňmi sú čierna a biela. Pri zariaďovaní dbajte o súlad farieb vášho nábytku.

Sedacie súpravy nájdete u predajcu TU.