Skip to main content
rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok do vášho domova

Rustikálny nábytok vznikol spojením vidieckeho a luxusného štýlu. V domácnostiach pripomína prírodu a rôzne vzory dreva na povrchu. Ak sa pýtate otázku, kde by váš rustikálny nábytok vynikol, našou odpoveďou je všade! Bude sa skvelo hodiť do kuchyne, spálne, obývačky alebo do pracovne.

Rustikálny nábytok z masívu

Najväčšej obľube sa teší rustikálny nábytok z masívu, ktorý je už mnoho rokov trendom číslo jeden. Nábytok má niekoľko vizuálnych podôb, no základné delenie zostalo nezmenené. Máme na mysli rozlišovanie sedliackeho a šľachtického štýlu. Rozdiel je hlavne v ornamentálnosti. Jeden je ozdobenejší ako druhý. Záleží už len na vašom štýle, ktorý variant si zvolíte.  Ak však siahnete po masíve, tak určite neoľutujete. Nábytok z masívu vám vydrží dlhé roky, je kvalitný a stále nadčasový. Výhodou je, že vnesie určité prvky luxusu do vášho interiéru.

Zostava alebo jednotlivé kúsky?

Po estetickej stránke je lepšie zadovážiť si celú zostavu.  Nevylučujeme ani kombinovanie, no každý výrobca vytvára svoj nábytok inak. Vidieť to najmä v odlišnej ozdobnosti a ornamentálnosti. Spojenie dvoch komponentov od rôznych výrobcov by nemusela byť tá najlepšia voľba. Do izieb ako spálňa, kuchyňa či do predsiene vám odporúčame zadovážiť si celú zostavu rustikálneho nábytku.

Zostať pri klasike alebo vyskúšať niečo nové?

Pri slovnom spojení „rustikálny nábytok“ si ľudia predstavia najmä hnedú farbu. Čo však vyskúšať bielu? V našich končinách ešte nie tak populárne, no v takom Francúzsku či Taliansku mnohí siahnu po nábytku bielej farby. Na trhu nájdete mnoho dizajnov bieleho rustikálneho nábytku, širokú škálu štruktúr dreva, lesklý či matný povrch. Už žiadna nuda, ale naozaj skvostné dizajnové kúsky.