Skip to main content
rustikalna obyvacka

Rustikálna obývačka

Ak chcete byť jedinečný nie len vašimi outfitmi, ale aj vo vašom domove, zariaďte si obývačku v rustikálnom štýle. Vyniknete, každému ukážete váš vkus s prihliadaním na pohodlie. Toto všetko vám ponúka rustikálna obývačka. 

Ako by mala vyzerať?

Rustikálny štýl nie je pre každého. Je charakteristický svojou eleganciou a najmä presnosťou. Myslíte si, že každá časť nábytku má svoje miesto a vy ste tak v inom čase a na inej planéte. Tí, ktorí siahnu po rustikálnom štýle dávajú prednosť jasnejším farbám. Ich obývacia izba vyžaruje teplo, ktoré sa dnu dostáva cez veľké okná, ktoré rámuje záves.

Výber nábytku a doplnkov

Krb je hlavným doplnkom, ktorý u vás nesmie chýbať. A to v žiadnej rustikálnej obývačke. Krb vám poslúži nie len ako nástroj vyžarujúci teplo, ale aj ako miesto, kde môžete poukladať ďalšie doplnky. Ku krásnej, teplej, rustikálnej obývačke sa hodí aj maľovaný obraz, ktorý by mal byť tiež v teplých farbách. Čo bude ústredným motívom maľby je už len na vás.

Čo sa týka podlahy, tak tá nie je až taká dominantná. Najvhodnejšie ju je zakryť kobercom, má slúžiť len ako podklad. Ak rozmýšľate nad tým, aký koberec si vybrať, odporúčame vám podobný odtieň ako máte v interiéri. Koberce sa vám musí prispôsobiť.  Oproti tomu, okrem krbu, je dôležitá sedačka a kreslá. Dbajte však na ich umiestnenie v interiéri. Sedačka a kreslá by od seba mali byť v rovnakej vzdialenosti. V strede obývačky by sa mal vynímať drevený stôl, najlepšie s vázou a kvetmi. Ak dodržíte pár našich rád, vaša rustikálna obývačka bude neodolateľná pre každé oko.