Skip to main content
rozkladacia pohovka

Rozkladacia pohovka

Rozkladaciu pohovku s úložným priestorom naviac ocení majiteľ domu aj bytu. Mnohých zaujíma nie len praktickosť, ale najmä vzhľad. Pomôžeme vám vybrať pohodlnú a kvalitnú rozkladaciu pohovku, ktorá sa vám bude skvelo hodiť do domácnosti a jej kúpu rozhodne neoľutujete.

Ako sme už spomínali, tak rozkladacia pohovka nie je len skvelým riešením ako ušetriť viac priestoru, ale aj vhodná ako posteľ pre hostí.

Vsaďte na kvalitný materiál

Nemajte strach, ak je cena rozkladacej pohovky o niečo vyššia. Predsa obsahuje priestor a mnohé sú ozvláštnené napríklad kovom, drevom či kožou. Kvalitný materiál neprináša len prvok luxusu, ale najmä odolnosť a životnosť pohovky. Ak dokonca na rozkladacej pohovke spíte alebo ju používate dosť často, odporúčame vám, aby ste na tomto kuse nábytku určite nešetrili.

Vhodná veľkosť

Kvalitné a dobré pohovky by mali byť dlhé minimálne dva metre so šírkou 180 centimetrov. Na druhej strane poctivo zvážte, či máte dostatok priestoru v izbe. Ak spíte na pohovke dvaja, o menšej dĺžke a šírke ani neuvažujte. Nikto sa predsa v posteli nechce tlačiť, neprospieva to ani vášmu zdraviu.

Manipulácia

Rýchlosť by mala byť najdôležitejšia pri výbere rozkladacej pohovky.  Systém je založený na tom, že z pohovky s leňoškou vysuniete chýbajúcu časť matraca, ktorá tým pádom vytvorí plnohodnotné lôžko. Nevýhodou je, že časť matraca je určená na sedenie. Inou možnosťou je rozkladací systém s deleným matracom. Ideálnym riešením však je rozkladací systém s celistvým matracom. Ako to funguje? Matrac je skrytý v pohovke a tak sa cez deň nezašpiní a neopotrebuje. Výber už nechávame na vás.