Skip to main content
pohovka

Pohovka nie len na sedenie?

Pohovky sú obľúbeným riešením nielen pre malé priestory. Môžete ich využiť aj vo väčšej izbe ako alternatívu sedacej súpravy. Ak sa navyše dá pohovka aj rozložiť, poskytne plnohodnotné miesto na spanie.

Rozkladacia pohovka na pravidelné spanie

Rozkladaciu pohovku oceníte najmä v malom byte alebo garsónke ako náhradu postele. Takéto riešenie vám prinesie maximálne využitie priestoru. Cez deň sa vaša pohovka stane jedinečným kusom nábytku, ktorý dodá čaro vašej obývačke. Večer ju jednoduchým spôsobom premeníte na pohodlnú posteľ. V malom byte iste oceníte aj to, že niektoré modely rozkladacích pohoviek disponujú praktickým úložným priestorom.

Kvalita a konštrukcia pohovky na spanie

Pri výbere pohovky na pravidelné spanie dbajte predovšetkým na kvalitu konštrukcie a materiálu. Pohovka určená na spanie by mala vydržať časté rozkladanie. Rozkladanie by malo byť nenáročné a rýchle. Dôležitým prvkom je tiež kvalita poťahovej látky. Mala by byť dostatočne odolná na oter, aby sa vám po čase látka na najviac namáhaných miestach nepredrala. Kvalitná musí byť aj sedacia časť, ktorá vám v noci poslúži namiesto matraca. Pre pravidelné spanie je vhodnejší tvrdší matrac. Mäkký matrac totiž neprospieva kĺbom a chrbtici.

Pohovka do detskej alebo študentskej izby

Deti aj teenageri obľubujú ruch a časté návštevy. Výborným riešením pre detskú izbu je preto pohovka. Ak nemáte v byte dostatok miesta na spanie pre ich priateľov, pri kúpe vyberajte pohovku určenú aj na príležitostné prespávanie. Pre študentskú izbu zvoľte zaujímavý dizajn. Pri výbere poťahovej látky pokojne siahnite po pestrých vzoroch. Látka by mala byť nenáročná na údržbu. Najlepšou alternatívou pre detskú izbu sú textílie s umývateľným povrchom. Čo sa týka rozmeru, postačí aj menšia pohovka s dvoma až troma miestami na sedenie.

Ponuku rôznych pohoviek nájdete u predajcu TU.