Skip to main content
moderná obývačka

Aj obývacia izba môže byť moderná

Moderná obývačka má byť priestranná a vzdušná. Nestráca však dôraz na pohodu, útulnosť a vzájomný súlad jednotlivých kusov zariadenia. Súčasné trendy v zariaďovaní tak myslia rovnako na veľké aj na menšie miestnosti.

Moderný nábytok do obývačky

Moderný nábytok do obývačky sa vyznačuje jednoduchosťou, čistými líniami a prírodnými farbami. Do estetického vnímania prináša jednoduchosť. Moderný nábytok je okrem toho praktický. Nemusíte sa báť, že tieto črty zariadenia onedlho vyjdú z módy. Jednotlivé kusy nábytku majú nadčasový dizajn. Z materiálov sú trendom drevo a jeho imitácie, imitácie kameňa a kov. Moderný interiérový dizajn dáva zelenú priestoru. Miestnosť by mala byť vzdušná, čo ju opticky zväčší.

Umiestnenie nábytku

Trendom pre umiestnenie moderného nábytku do obývačky je jeho zavesenie na stenu. Menšie skrinky a policové zostavy tak nemusíte len položiť na zem. Pokojne upustite od tradičného dizajnu miestnosti s gaučom na jednej strane a televíznou zónou na druhej. Vytvorte si obývačku podľa vlastnej fantázie.

Súlad farieb v modernej obývačke

Pri zariaďovaní dbajte hlavne o vzájomný súlad farieb a materiálov. Pre jednotlivé kusy nábytku voľte menej výrazné farby. Pastelové, prípadne iné farby, prenechajte doplnkom. Moderný štýl nábytku do obývačky praje aj tmavším farbám. Vyberajte ich s ohľadom na svetelné podmienky v miestnosti. Môžete tiež kombinovať police a skrinky s rôznym typom povrchov. Súčasťou trendov je viaczónové osvetlenie s rôznou intenzitou svetla. Tento cieľ dosiahnete výberom vhodných svietidiel.

Moderné sedačky a stolíky

Moderné sedacie súpravy a konferenčné stolíky tvoria oddychovo-spoločenskú zónu izby. Sedačky môžete umiestniť tradičným spôsobom ku stene a do rohu miestnosti ale aj do jej stredu. Trendom sú sedačky s drevenými alebo kovovými nohami a kreslá v rôznorodých dizajnoch.

Rôzny nábytok do obývačky nájdete TU.