Skip to main content
Jedálenský set

Jedálenský set ako životný štýl

Jedáleň je jedným z miestností, kde sa každý deň zhromažďuje rodina, kde sa stravuje a kde prežíva spoločné chvíle. Je dôležité, aby štýl jedálne dobre ladil so zvyškom domu či bytu, najmä ak je neoddeliteľnou súčasťou obývačky.

Pri navrhovaní jedálne je potrebné zvážiť niekoľko aspektov. Napríklad výber jedálenského setu hrá kľúčovú úlohu. Mal by odrážať životný štýl, ktorý žijete. Aj keď máte veľkú rodinu, musíte mať  k dispozícií toľko miesta, aby sa všetci cítili pohodlne a to aj v prípade, že pravidelne organizujete priateľské stretnutia, vtedy je dôležitá organizácia a estetika.

Vidiecky štýl

Pre tých, ktorí majú radi vidiecku atmosféru,  odporúčame vám rozhliadnuť sa po trhoch s použitým nábytkom alebo v domoch starších príbuzných, pretože presne tam nájdete zázraky. Dnes však už aj rôzne obchody ponúkajú široký výber jedálenských setov vo vidieckom štýle. Taktiež, ak máte doma šikovného domáceho majstra, si môžete vyrobiť jedálensky set vo vidieckom štýle ozdobený drevného stola súčasnými dekoratívnymi trendmi.

Moderný štýl

Tento štýl má v obľube skôr mladšia generácia. Tí uprednostňujú moderné, minimálne čiernobiele jedálne a tomu zodpovedajúce jedálenské sety. Ak je kuchynská linka tmavá, jedálenský set môže byť vyrobený z tmavého dreva. Priemyselný efekt umocňujú moderné priemyselné barové stoličky.

Škandinávsky štýl

Od jari do jesene môžeme bývať v byte s otvorenými dverami. Umiestnením jedálenského stola vedľa východu na terasu sa budete cítiť akoby sme jedli v prírode. Nie je nič príjemnejšie ako pokojný obed na čerstvom vzduchu. Škandinávsky jedálenský set vám túto atmosféru dotvára a navodí čarovnú atmosféru v celom dome či byte.

Luxusný štýl

Vo vilách je povolený luxus a nádhera. Pre tých, ktorí majú to šťastie, že môžu tráviť víkendy alebo väčšinu letných mesiacov v ich vidieckom dome, odporúčame štedrejšie a bohaté riešenia. Vedľa prútených stoličiek si môžete vybrať tmavomodrý vzorovaný obrus, ktorý vynikne. Vyberte si elegantný jedálenský set vo veľkolepom štýle.