Skip to main content
Luxusné kožené sedačky

Luxusné kožené sedačky

Čím je koža iná od ostatných materiálov a prečo si vybrať koženú sedačku? V prvom rade je nutné zdôrazniť, že luxusná kožená sedačka krásne vonia. Má svoju špecifickú vôňu, ktorú iné materiály nemajú. Netreba však zabúdať, že o svoju sedačku sa musíte starať, aby vám vydržala dlhé roky.

Ako spoznať luxusnú koženú sedačku

Žiaľ, aj medzi sebou máme predajcov, ktorí vám budú tvrdiť, že stopercentne ide o kvalitnú kožu. Vy to môžete ľahko rozoznať už na prvý dotyk. V pravej luxusnej koženej sedačke vidno zachované ryhy, no na druhej strane je jemná a hladká na dotyk. Hrúbka štandardnej kože by mala byť okolo 1,5mm a hrúbka luxusnej kože okolo 2,5mm.

Cena 

Cena koženej luxusnej sedačky závisí od použitého materiálu. Medzi najkvalitnejšie sedačky patria tie z talianskej kože, ktoré sú už pár rokov jednotkou na trhu. Použitá je koža v identickej farbe, akú má aj prirodzená koža.

Ako sa o koženú sedačku postarať?

Oproti iným sedačkám z iného materiálu koža „dýcha“. Mnohí tomu hovoria, že sa nepotí a v lete to oceníte najviac. Neostanú vám žiadne fľaky od potu na šatách, to vám garantujeme. Koženú sedačku neprekrývajte dekou, ktoré upchávajú jej póry.  Ďalšou výhodou je, že koža nezachytáva prach či roztoče, preto by o kožených sedačkách mali popremýšľať hlavne alergici.  Používajte ochranné krémy, ktoré sa zídu hlavne pri poliatí sedačky. Škvrny pôjdu dole ľahšie, ak sa o svoju sedačku s láskou staráte.