Skip to main content
kožená sedačka

Kožená sedačka do obývačky

Rozmýšľate nad kúpu koženej sedačky? Odrádzajú vás zle recenzie alebo cena? V akomsi pomyselnom kruhu kožených sedačiek sa neustále omieľajú tie isté otázky a pre laika to býva často mätúce. Poradíme vám pri výbere sedačky a poskytneme pár dôvodov, prečo ju kúpiť.

Kožená sedačka pripomína luxus

Koža sa už odjakživa spája s luxusom a kvalitou. Nie len kožené bundy či topánky sú in, posledné roky ľudia stále viac a viac siahnu po koženej sedačke nielen doma, ale napríklad aj v automobilovom priemysle. Nezabúdajte však, že o svoju sedačku sa musíte starať. Nie je vôbec ťažká na údržbu, no sem tam, ako každý nábytok, potrebuje trochu očistiť, jemne povysávať a očistiť vodou. Vhodné sú aj rôzne prípravky na kožu. Vďaka menšej údržbe vám sedačka vydrží naozaj dlhý čas.

Napodobeniny

Kožená sedačka sa stala luxusným kusom nábytku hlavne kvôli svojej cene a kvalite. Mnohí sa snažia vyrábať lacnejšie napodobneniny z umelej kože, ktoré však svojou kvalitou veľmi zaostávajú. Rozdiel vidieť už po určitom čase, kedy napodobnenina z umelej kože začne praskať a odierať sa. Naopak, kvalitné kožené sedačky „starnú“ do krásy, koža mäkne a získava nádych luxusného starožitného nábytku. Tí, ktorí vlastnia niečo kožené vedia, že kožu cítiť. Pravá koža si zachová svoju typickú arómu.

Hygienické vlastnosti kože

Oproti iným sedačkám z iného materiálu koža „dýcha“. Mnohí tomu hovoria, že sa nepotí a v lete to oceníte najviac. Neostanú vám žiadne fľaky od potu na šatách, to vám garantujeme. Ďalšou výhodou je, že koža nezachytáva prach či roztoče, preto by o kožených sedačkách mali popremýšľať hlavne alergici.