Skip to main content
detský stolík

Praktický nábytok pre najmenších

Pre deti sú veci v dospeláckom svete oveľa väčšie ako sa javia nám. Zvlášť to platí o nábytku. Nábytok prispôsobený výške dieťaťa je preto výbornou voľbou do detskej izby alebo aj iných miestností.

Detský stolík so stoličkami

Pre deti do päť rokov nie je vhodné kupovať klasický písací stôl. Výborným riešením je kúpa detského stolíka so stoličkami, ktoré sú prispôsobené potrebám najmenších detí. Okrem lákavého farebného dizajnu majú aj iné prednosti. Detský stolík a stoličky sú vyrobené s ohľadom na výšku dieťaťa. Za detský stolík si pohodlne sadne bez toho, aby muselo vyliezať na stoličku. Veľkosti dieťaťa je prispôsobená aj pracovná plocha stolíka. Bez problémov dosiahne na všetky položené predmety. Za detským stolíkom si môže pohodlne kresliť, hrať sa alebo si prezerať knižky.

Výber materiálu detského stolíka

Pri kúpe detského stolíka máte na výber z viacerých materiálov alebo ich kombinácií. Stolíky a stoličky  pre najmenších sa vyrábajú z plastu, dreva a drevotriesky. Pri výbere materiálu prihliadajte predovšetkým na pevnosť a odolnosť. Dôležité je tiež ľahké čistenie.

Najpevnejším a najodolnejším zo spomínaných materiálov je drevo. Ako rodič oceníte aj jeho zdravotnú nezávadnosť. Plastový nábytok vyniká najmä nízkou hmotnosťou a jednoduchým čistením. Nevýhodou je však nižšia odolnosť na poškodenie. Ak vyberiete nábytok z drevotriesky, pred kúpou skontrolujte, či vyhovuje zdravotným normám. Nábytok z drevotriesky je dostatočne odolný. Mamičky iste ocenia aj jednoduché umývanie.

Výber dizajnu

Detská izba sa má páčiť predovšetkým vášmu dieťaťu. Pri výbere stolíka a stoličiek vezmite do úvahy jeho vkus. Na výber máte stolíky a stoličky rôznych farieb, stolíky s motívom rozprávkových hrdinov alebo s obľúbenými motívmi zvieratiek.

Ponuku nábytku do detskej izby nájdete TU.