Skip to main content
poschodové postele

Zaostrené na poschodové postele

Poschodové postele sa stále tešia veľkej obľube aj u detí. Spať navrchu poschodovej postele môže predstavovať isté dobrodružstvo. Ako poschodovú posteľ vybrať, aby splnila všetky vaše kritériá, si povieme v nasledujúcom článku.

Prečo zvoliť poschodovú posteľ

Vďaka poschodovej posteli efektívne využijete priestor v izbe. Pri kúpe prihliadajte na spôsob riešenia rebríka a vybavenie postele zábranami proti spadnutiu. Na trhu nájdete najmä poschodové postele pre dve deti. Niektoré modely poskytujú riešenie pre kvalitný a pohodlný spánok aj trom deťom. Obidva druhy sa vyrábajú v moderných dizajnoch, vďaka ktorým sa poschodová posteľ stane ozdobou detskej izby.

Materiál poschodovej postele

Pri výbere poschodovej postele je dôležitým kritériom materiál, z ktorého je vyrobená. Najčastejšie používanými materiálmi sú:

Masívne drevo — vyznačuje sa dobrou kvalitou, pevnosťou a dlhou životnosťou. Výhodou sú tiež jeho prírodný pôvod a vzhľad. Nevýhodou môže byť vyššia cena poschodových postelí z masívu.

Kov — kovový rám poschodovej postele je pevný a odolný voči poškodeniu či poškriabaniu. Bez problémov tiež vydrží každodennú námahu. Dizajnovo sa kovová poschodová posteľ hodí k modernému zariadeniu. Nevýhodou môže byť vysoká cena kovových postelí.

Laminovaná drevotrieska — zo všetkých používaných materiálov majú poschodové postele z drevotriesky najkratšiu životnosť. Zdravotnú nezávadnosť materiálu zabezpečujú normy. Ich veľkou výhodou je najmä nižšia cena.

Vhodný matrac

Kvalitný matrac nie je dôležitý len pre pohodlie pri spánku. Vplýva tiež na správny vývoj chrbtice a kĺbov vašich detí. Pri výbere matraca prihliadajte na jeho tvrdosť a materiál, z ktorého je vyrobený. Materiál by mal byť dostatočne vzdušný. Výhodou je snímateľný poťah, ktorý sa dá oprať. Pri kúpe matraca pre dieťa nie je vhodné vyberať zónovaný matrac s rozdielnou tvrdosťou pre ramená, bedrá a panvu. Takéto matrace sú vhodné len pre dospelých. Pre dieťa je vzhľadom na to, že stále rastie, vhodný matrac s rovnomernou tvrdosťou celej plochy. Vyberte stredne tvrdý až tvrdý matrac.