Skip to main content
detská izba

Nábytok do detskej izby

V dnešnej dobe je už veľmi rozšírená sebeckosť a každý myslí len na seba a chce iba, aby mu bolo čo najlepšie. No túto sebeckosť v každom z nás dokážu potlačiť naše deti. V našich životoch tvoria naše deti najdôležitejšiu zložku a preto musíme urobiť všetko pre ich dobro.

Čo si treba všímať pri výbere nábytku ?

Ak vyberáte nábytok pre malé bábätko tak je určite dôležitá hlavne bezpečnosť nábytku. Treba sa pokúsiť zabezpečiť nábytok, ktorý nebude mať špicaté rohy, ale skôr zaoblené a musí mať čo najmenej častí, ktoré by naše dieťa nejako ohrozilo. Pri výbere postele nie je dôležitá posteľ samotná, ale skôr kvalita matracu. Malé bábätká, no aj veľké deti si zaslúžia pre svoju chrbticu pohodlnosť.

Ak vyberáte nábytok už pre väčšie deti alebo len myslíte na budúcnosť a chcete už celú izbu zariadiť kompletne tak si treba všimnúť čo má vaše dieťa rado. Určite si treba všimnúť čo ho zaujíma a pridať niečo také do izby. Je vhodné všimnúť si aj veľkosť izby a nevopchať do nej celý obchod. Dieťa potrebuje priestor. Dieťa potrebuje priestor na voľnosť a hranie a potrebuje priestor aj na svoje hračky.

Odborníci odporúčajú zamerať sa aj na priestorovú časť a investovať aj do nejakých skriniek či iného nábytku, kde sa hračky uložia. Ideálnu izbu spravíte tak ak skombinujete predstavu o izbe vášho dieťaťa s rozpočtom, ktorý ste ochotný investovať a budete spokojní aj vy aj vaše deti. Detská izba však okrem rekreačnej a bezpečnostnej stránky musí mať aj niečo čo bude reprezentovať osobnosť dieťaťa a to zabezpečí útočisko pre dieťa. Ak už dieťa bude mať svoje útočisko bude celkovo spokojné.

Farebné zladenie nábytku

Pri výbere nábytku treba myslieť aj nato, ako bude organizmus dieťatka reagovať na okolie. Izba dieťatka by mala byť pestrá, no netreba to prehnať. Dieťa sa musí cítiť v izbe bezpečne. Nábytok by mal mať taký jemný motív dreva, no môže mať rôzne farby, no nie veľmi tmavé. Ak bude farby steny, farby podlahy a farba nábytku iba jemná, svetlá tak dieťa sa v nej bude cítiť bezpečne a príjemne.