Skip to main content
Detské poschodové postele

Detské poschodové postele?

Pri dvoch či viacerých deťoch sa pri zariaďovaní detskej izby skôr či neskôr začnete stretávať s problémom nedostatku priestoru. Každé dieťa potrebuje miesto na oblečenie, hračky, stolík na učenie a posteľ. Ako to všetko zmestiť do jednej miestnosti bez toho, aby ste izbu celkom zapratali nábytkom?

Detské poschodové postele

Najlepším spôsobom, ako v izbe získať miesto navyše, je kúpiť detskú poschodovú posteľ. Jej výhodou nie je len šetrenie priestoru. Deti si na svojej časti postele môžu vytvoriť svoj súkromný priestor. Môžete im ho rozšíriť napríklad vhodným umiestnením políc na stenu. Detské poschodové postele môžete dotvoriť aj praktickým závesom či stanom. Tento doplnok vytvorí každému z detí ich malé kráľovstvo.

Písací stôl pre deti

V izbe pre deti školského veku by nemal chýbať písací stôl. Umiestnite ho na miesto s dostatkom slnečného svetla. Na trhu nájdete aj kombinácie, ktoré šetria priestor. Napríklad detské poschodové postele s písacím stolíkom. Nezabudnite na kvalitnú stoličku. Pri deťoch iste oceníte najmä stoličky s nastaviteľnou výškou.

Kam uložiť veci

Ak bývate v dome, je pred vami menej náročná úloha. Časť detského oblečenia môžete uložiť do šatníka na chodbe, prípadne v spálni alebo do skladu v podkroví. A to najmä mimosezónne oblečenie. V zime odložíte letné veci a v lete naopak. Keďže deti rýchlo rastú a raz za pol roka aj tak potrebujete vytriediť malé veci, nebude vás to stáť ani čas navyše.

V byte na vás čaká o niečo náročnejšia úloha. V paneláku sa zväčša ťažko nájde úložný priestor navyše. Výhodným riešením môžu byť nadstavce na stenu alebo menšia vstavaná skriňa, ktorá siaha až po strop. Jednoduchým riešením je tiež odloženie mimosezónnych vecí do odkladacieho priestoru pod posteľou. Odkladacím priestorom disponujú niektoré modely jednolôžkových ale tiež detských poschodových postelí.

Poschodové postele pre deti nájdete u predajcu TU.