Skip to main content
studenstska izba

Detská izba pre stredoškoláka

V živote každého rodiča nastane obdobie, kedy sa z jeho dieťaťa stane hrdý stredoškolský študent, ktorý skôr či neskôr vyjadrí nespokojnosť nad vzhľadom svojej izby. Budete sa s tým musieť zmieriť a izbu kompletne vynoviť.

Tri zóny izby pre stredoškoláka

Každá študentská izba by mala mať tri základné zóny: oddychovú, pracovnú a spoločenskú. Všetky tri by mali byť určitým spôsobom od seba oddelené a to buď závesmi, nábytkom alebo len voľným priestorom.

Oddychová zóna by sa mala nachádzať v najmenej rušnej časti izby mimo prievanu, ktorý vzniká medzi dverami a oknom. Stačí, keď sem postavíte posteľ s kvalitným matracom. Do pracovnej zóny kúpte písací stôl. Môžete vyberať zo širokej ponuky kancelárskych a písacích stolov. Dbajte hlavne na to, aby mal dostatočne veľkú pracovnú dosku. K stolu pravdaže patrí kvalitná stolička. Spoločenskej časti môže kraľovať štýlová pohovka, na ktorú si váš teenager posadí návštevu. Na dotvorenie atmosféry pristavte k pohovke taburet alebo sedací vak.

Štýl a farba, ktoré sa stredoškolákovi budú páčiť

Pri zariaďovaní izby budete musieť myslieť na vkus vášho dieťaťa. Jeho vkusu prispôsobte aj hlavnú tému a farby izby. Pri výbere farby stien zvoľte neutrálnejšie farby, aby si ich váš študent mohol dotvoriť podľa aktuálnej nálady.

Nábytok do izby stredoškoláka

Aby sme nezabudli na úložné priestory, povezme si niečo aj o nich. Mladí ľudia oceňujú variabilitu. Je dobré, ak zvolíte taký nábytok, ktorý sa bude dať v rámci izby ľahko premiestniť. Vhodná je šatníková skriňa menších rozmerov a komoda so zásuvkami.

Doplnky pre každého teenagera

Pomôžte svojmu teenagerovi aj s výberom doplnkov. Izba bude potrebovať dostatočné osvetlenie. Na stenu alebo poličky si môže postaviť rámiky s fotkami priateľov. Dievčatá iste ocenia niekoľko vankúšov, ktoré izbu zútulnia a veľké zrkadlo.