Čo k bielej kuchynskej linke

Klasický zážitok z čisto bielych kuchýň je už dlho prítomný. Prečo sa tento trend stále udržuje? Biela farba je znakom čistoty, malé priestory sú vďaka nej priestrannejšie a rozjasňuje pôvodne tmavšie miestnosti. Biela kuchyňa v kombinácií s čisto bielou kuchynskou linkou však môže pôsobiť príliš chladno. Za účelom „zahriatia“ tejto bielej farby sa odporúča pridať do miestnosti isté prvky. Môžeme to dosiahnuť zmiešaním kovových prvkov kontrastných farieb, tkaniny, pridaním drevených prvkov.

Účinky kovov

Meď, bronz, mosadz a leštený nikel môžu k bielemu kuchynskému pultu pridať mierne teplejší efekt. Nástenné lampy so zlatými farbami, visiace biele dekorácie so štipkou zlatej farby dodávajú bielej farbe trochu luxusu.

Farby a kovy

V porovnaní s nadmerným použitím širokého spektra kovov je často dostatočné zvoliť si jednu kontrastnú farbu, ktorá v kombinácii s kovovou farbou môže poskytnúť skutočne neočakávaný efekt.

Tapety

Je celkom originálnym nápadom nalepiť si do kuchyne tapetu. Tapeta v každom prípade pridáva k bielej kuchynskej linke farbu, dynamiku a život.

Farebný kuchynský ostrov

Neodmysliteľnou súčasťou kuchyne v anglosaskom štýle je kuchynský ostrov. Maľované kuchynské ostrovy s dreveným rámom sa často vyskytujú v bielych kuchyniach, pretože tvoria nielen kontrast, ale takisto pridávajú kuchyni aj eleganciu, prosperitu a hojnosť.

Dlaždicový koberec

Použitie koberca je vynikajúcou možnosťou, keď chcete zobraziť farby a vzory okolo čisto bieleho kuchynského pultu. Pravdou však je, že koberec je zberač prachu a predstavuje riziko zakopnutia. Tieto problémy obídeme jednoduchým dlaždicovým kobercom, ktorý je oveľa praktickejší a zaujímavejší ako obyčajný koberec. 

Farebný strop

S natretým stropom môžete do priestoru priniesť nezvyčajné farby. Stropy sa zvyčajne natierajú v jednej z odtieňov bielej. V prípade bielej kuchyne s elegantnou bielou kuchynskou linkou je však farebný strop skvelým nápadom!