Skip to main content
chlapcenska izba

Zariaďujeme detskú izbu pre chlapca

Detská izba pre chlapca má svoju špecifickú atmosféru. Je vaše dieťa nadšené každým dobrodružstvom? Alebo v detskej izbe rastie malý bádateľ? Ak sa trochu zamyslíte nad tým, aké má váš syn záujmy, iste mu izbu zariadite tak, že sa v nej bude cítiť príjemne. Pozrime sa spolu na niektoré detaily, ktoré na vás pri tom čakajú.

Farba stien chlapčenskej izby

Ak má váš syn obľúbenú farbu, iste na ňu myslite pri výbere farieb stien izby. Nemusíte ňou však vymaľovať celú miestnosť. Pokojne zvoľte neutrálne farby na troch stenách a vybranou farbou namaľujte len jednu. Takto oveľa lepšie vynikne nábytok a vybrané doplnky. Vhodným riešením výzdoby stien sú aj tapety alebo nálepky na steny. Ak má váš syn umelecké sklony, môžete tiež časť izby vymaľovať špeciálnou farbou, na ktorú bude môcť kresliť.

Podlaha v detskej izbe pre chlapca

Každé dieťa trávi väčšinu času hraním na podlahe. Pri výbere vhodného druhu podlahy preto prihliadajte na túto skutočnosť. Na podlahu umiestnite koberec. Keďže deti rýchlo rastú, vhodnejší je kusový koberec. Pre menších chlapcov voľte motívy so zvieratkami alebo cestami. Pre väčších rôzne pestrofarebné vzory.

Nábytok v chlapčenskej izbe

Nábytok v detskej izbe pre chlapca by nemal zaberať priveľa miesta. Chlapci potrebujú priestor. Jednotlivé kusy môžete vyberať individuálne alebo kúpite nábytkovú zostavu. Súčasťou niektorých zostáv je aj posteľ. Pri výbere nábytku myslite na miesto na odkladanie hračiek a vecí ako aj priestor na kreslenie a učenie.

A čo doplnky?

Doplnky chlapčenskú izbu oživia. Obľúbenými sú sedacie vaky alebo hojdacie závesné kreslá. Ak vám to veľkosť izby dovolí, pridajte aj detský stan alebo tipee. Na steny môžete umiestniť poličky rôznych tvarov. Vhodným doplnkom zariadenia sú textilné organizéry alebo úložné boxy na hračky.

Ponuku nábytku do detskej izby nájdete TU.