Skip to main content
Poličky na stenu

Doplnky v modernom interiéri

Moderný dizajn uprednostňuje otvorený priestor. Všetky potrebné veci sú uložené v šatníkových skriniach a izby dýchajú voľnosťou. Vytvára tak priestor pre rôzne doplnky. Aké? To si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Aby vaše steny nezostali prázdne

Interiér zariadený v modernom dizajne si priam pýta ozdobiť steny umením. Vhodné sú obrazy v niektorom z modernejších štýlov alebo zväčšené fotografie. Pri kúpe umenia máte na výber lacnejšie fotokópie alebo originály umeleckých diel. Ak chcete vlastniť jedinečný originálny kúsok, nemusí vás odradiť jeho cena. Na trhu nájdete mnoho diel známych aj menej známych umelcov za prijateľné ceny.

Niečo menej tradičné?

Ak nie ste fanúšikom umenia, steny si môžete vyzdobiť napríklad zrkadlom v netradičnom dizajne. Alebo kompozíciou vhodne zoskupených predmetov. V jedálni to môžu byť napríklad hodiny. A v spálni prírodné dekorácie. Steny v detskej izbe oživia nástenky, miesta na odkazy alebo nálepky na stenu.

Poličky na stenu

Svoje miesto v modernom interiéri majú tiež poličky na stenu. Umiestnite ich do každej miestnosti. Môžete si vybrať klasické poličky na stenu alebo poličky v netradičnom dizajne. Na trhu nájdete rovné a zaoblené poličky na stenu aj policové zostavy v rôznych tvaroch, rozmeroch a farbách. Ak hľadáte niečo špeciálne, vyberte si police v tvare stromu, zoskupenie políc v tvare štvorca či obdĺžnika alebo okrúhle modely. Pre tých odvážnejších siahajú dizajnéri moderného nábytku po avantgardných tvaroch. Na vašej stene sa tak môžu vynímať napríklad trojuholníkové police alebo poličky na stenu v tvare vlnovky. Poslúžia vám na uloženie drobných dekorácií, kníh, doplnkov, cd alebo rámikov s fotografiami. Moderné poličky na stenu dávajú každému priestor pre nekonečnú variabilitu.