Skip to main content
stolicky na balkon

Príjemné posedenie na balkóne

Aj v panelákovom dome sa môžete cítiť ako na záhrade. Stačí k tomu len trocha zelene a pohodlné stoličky. Počas príjemných teplých večerov a dní sa tak môžete cítiť ako na terase.

Aké stoličky vybrať na balkón

Balkón neposkytuje rovnako veľkorysú plochu ako terasa či záhradný domček. Môžete ho však vkusne zariadiť záhradným nábytkom menších rozmerov. Namiesto sedacej súpravy kúpte stolík a stoličky. Stoličky na balkón sa postarajú počas teplých mesiacov o vaše pohodlie rovnako dobre. Ideálnymi materiálmi pre nábytok na balkón sú ratan, plast, kov ale aj textílie.

Ratanový nábytok na balkón

Na dotvorenie vonkajšej atmosféry sa výborne hodí nábytok z ratanu. Prírodný aj umelý ratan vyčaria na balkóne pocit blízkosti prírody. Ku stoličkám na balkón z ratanu si môžete dokúpiť aj ratanový stolík. Pri kúpe ratanového nábytku oceníte jeho pohodlnosť. Gazdinky iste poteší aj jeho ľahké čistenie. Ratanový nábytok okrem toho výborne odoláva poveternostným vplyvom. Pre dlhšiu životnosť nábytku vyberajte ratanové stoličky s kovovou konštrukciou.

Stoličky na balkón z plastu

Vplyvom počasia dobre odoláva aj nábytok z plastu. Stoličky na balkón z plastu vás potešia svojou stabilitou a ľahkosťou. Nemusíte sa obávať obyčajnosti ich vzhľadu. Plastové stoly a stoličky na balkón sa vyrábajú v mnohých zaujímavých dizajnoch. Môžete vybrať minimalistický set záhradného nábytku, ktorý tvorí menší stôl a stoličky alebo kúpiť samostatne menší stolík a plastové stoličky určené na balkóny a terasy.

Trochu textilu

Na balkóne krásne vyniknú aj stoličky s operadlom a sedacou časťou z textilu. Textilnú časť môžete pokojne povysávať alebo pretrieť vlhkou handričkou. Pevnosť konštrukcie textilných stoličiek na balkón zabezpečuje zväčša kov alebo drevo s povrchovou úpravou.

Hľadáte niečo špeciálne?

Pre ešte príjemnejšie sedenie si môžete zaobstarať závesné kreslo. Závesné kreslá pokojne umiestnite aj na balkón. Na trhu nájdete závesné kreslá s kovovou konštrukciou ale aj závesné kreslá, ktoré upevníte do stropu. Materiálové prevedenie z umelého ratanu, textílií alebo bavlny sa postarajú o vaše pohodlie.

Rôzne stoličky vhodná na váš balkón nájdete u predajcu TU.