Skip to main content
nabytok obyvacka

Ako vyplniť prázdny priestor v izbe?

Pri zariaďovaní miestnosti sa môže stať, že výsledný efekt nesplní vaše očakávania, aj keď kúpite všetok nábytok, tak ako ste si naplánovali. Rozmiestnili ste ho po izbe, no akosi to stále nie je ono. Možno vám pomôže niekoľko nápadov, ako izbu oživiť.

Pridajte poličky

Steny nemusia zostať prázdne. Poobzerajte sa po vhodných policiach. Nemusia to byť len klasické rovné poličky alebo policové zostavy. Na stene krásne vyniknú moderné policové riešenia v tvare rôznych veľkostí štvorca a obdĺžnika alebo asymetrické police.

Nezabúdajte na prázdne miesto v rohu izby

Pri zariaďovaní sa často stáva, že zabudneme na roh izby. Skúste do neho postaviť rohovú poličku na knihy, stolík alebo vitrínu. Ak do prázdneho rohu dopadá dostatok svetla, vyplňte ho kvetmi. Môže to byť veľký črepník s fikusom, dracénou, jukou alebo banánovníkom. Veľmi pekným riešením je aj policová zostava na kvety. Kvety prinesú do izby kúsok prírody. Zelená farba má okrem toho pozitívny vplyv na ľudskú psychiku.

Komoda – viac než kus nábytku

Komody sa hodia do každej miestnosti. Poskytnú vám viac než odkladací priestor. Sú výrazným kusom nábytku, ktorý plní aj estetickú funkciu. Môžete ich tiež použiť na umiestnenie dekoračných predmetov. Ak máte radi prírodný materiál, vyberte si komodu z masívneho dreva. V modernom interiéri dobre vynikne komoda z laminovanej drevotriesky alebo kombinácie dreva a kovu. Širokú ponuku komôd nájdete u predajcu TU.

Dekorácie

Dekorácie dotvárajú atmosféru miestnosti. Vyberajte podľa vášho vkusu. Nemala by medzi nimi chýbať váza na kvety, obrázky, sošky, svietniky a sviečky. Iste nezabudnite na fotografie v rámikoch. Dodajú izbe teplo domova. Na stenu kúpte obraz alebo dekoračné zrkadlo. Noviny a časopisy nemusia ležať pohodené na konferenčnom stolíku. Umiestnite ich do štýlového stojanu na noviny.