Skip to main content
hotelový nábytok

Ako vyberať hotelový nábytok?

K tomu, aby sa hostia počas pobytu v hoteli či penzióne cítili príjemne, prispieva aj jednotný dizajn nábytku.  A samozrejme tiež jeho pohodlnosť. Na čo ešte myslieť, si povieme v nasledujúcom článku.

Hotelový nábytok

Hotelový nábytok tvorí základ vybavenia hotela. Výber konkrétnych kúskov závisí od niekoľkých faktorov. Prvým je celkový dizajn interiéru. Vyberajte tak, aby ste v hoteli vytvorili jednotnú atmosféru. A to vo vstupnej hale, hotelovej reštaurácii aj v izbách. Ďalej je potrebné vziať do úvahy funkčnosť nábytku. Poslednými parametrami, ktoré potrebujete zvážiť, sú kvalita materiálov, ich životnosť a odolnosť voči oderu. Pri hotelovom nábytku je tiež zvlášť dôležité, aby bol jeho povrch umývateľný. Týka sa to zvlášť čalúnených kúskov.

Nábytok do hotelovej izby

V hotelovej izbe budete chcieť pre svojich hostí vytvoriť komfortné prostredie pre odpočinok. Myslite na dostatok priestoru na odkladanie vecí, kútik na relax počas dňa a ničím nerušený spánok. Hotelový nábytok by mal zahŕňať priestranný šatník s poličkami a možnosťou zavesenia šatstva, kreslá či pohodlné stoličky a konferenčný stolík. Samozrejme postele. Pri kúpe postelí voľte kvalitu. Vopred myslite na možnosť prístelky. Napríklad formou rozkladacej pohovky alebo sedačky. Vyberajte nábytok, s ktorým sa pri rozkladaní manipuluje jednoducho. Ocenia to vaši hostia aj personál.

Hotelový nábytok do vstupnej haly a reštaurácie

Samostatnú pozornosť pri zariaďovaní ubytovacieho zariadenia potrebuje priestor recepcie a hotelová reštaurácia. Vo vstupnej hale by nemala chýbať možnosť posedenia. Napríklad konferenčné stolíky a čalúnené kreslá. Do reštaurácie voľte pevné a stabilné stoličky. Sedacia časť by mala byť čalúnená alebo prikúpte samostatné podsedáky. Pri výbere stolov pamätajte nielen na stabilitu. Mali by byť tiež dostatočne ľahké. Aby ste ich v prípade spoločenských udalostí vo vašom hoteli mohli jednoducho presúvať.

Ponuku rôzneho nábytku nájdete u predajcu TU.