Skip to main content
Luxusný nábytok

Ako lacno naplniť svoj domov luxusným nábytkom?

Luxusný efekt a estetika nemusia nevyhnutne ísť ruka v ruke s plnou peňaženkou. Nemusíte navštevovať drahé hotely, aby ste sa našli v raji s ružami a šampanským. Len pár malých, ale praktických krokov na zapamätanie a váš byt môže byť skutočnou oázou elegancie a nadradenosti, kde sa nielen vy, ale vaši hostia sa môžu cítiť ako králi!

Preč s neporiadkom!

Správne rozloženie je kľúčové, pretože dobre usporiadaný a čistý byt vždy vytvára elegantnú atmosféru. S týmto vám môže pomôcť multifunkčný nábytok. Napríklad konferenčný stolík, kde môžete ukladať noviny alebo pohovka, z ktorej sa dá urobiť posteľ. Knižnica môže byť vhodná aj na vystavenie malých vecí, ktoré máte radi.

Nudné dvere? V žiadnom prípade!

Luxusný nábytok, váza, dekorácie, pravdepodobne ste mysleli na veľa vecí, ktoré by vášmu domovu dodali luxusný nádych, ale stavíme sa, že vás ani nenapadlo, že práve inštalácia zaujímavých dverí dodá ten správny šmrnc. Napríklad, presklené dvere, ktoré môžu nielen vytvoriť vznešený efekt moderného štýlu, ale tiež urobiť byt priestrannejším a svetlejším. Môžete si tiež zvoliť jednoduché drevené dvere, ktoré zodpovedajú štýlu bytu alebo domu, ktoré doplníte jedinečnou kľučkou. Dosiahnete tak efekt luxusu a zároveň vás to nevyjde draho.

Plášť izby: závesy

Závesy sú jedným z mála doplnkov, pri ktorých je dobré rozmýšľať o kvalite, pretože lacný alebo ľahko pokrčiteľný materiál môže výrazne pokaziť atmosféru celého bytu či domu. Vyberte materiál, ktorý sa hodí k farbe a vzoru vašej dekorácie. Najviac sofistikovaný efekt môže do miestnosti priniesť hodváb, ako aj damašek, ale nezabudnite, že sa nehodia ku všetkým štýlom. Farbou tak doplňte svoj luxusný nábytok.

Luxus dodáva stena

Možno o tom neviete, ale farby, presnejšie odtieň farby steny, sú kritickým bodom v miestnosti. Ak nemáte presnú predstavu o farbe stien, vyberte neutrálne odtiene. Sivá a béžová nikdy nevyjdú z módy a splynú s okolím tak, že pritom dokážu zvýrazniť kľúčové objekty izby. Trendový, úžasný a napriek tomu šetriaci trik je, keď v izbe namaľujete iba jednu zo štyroch (alebo viacerých) stien. V takom prípade môžete zvoliť aj presnejší odtieň, napríklad tmavošedú, agávovú zelenú alebo berlínsku modrú farbu.