Skip to main content
vintage kuchyna

Príjemné posedenie vo vintage kuchyni

Vintage štýl nenájdete len v zariadení vidieckych domov. Čoraz častejšie sa objavuje aj vo veľkých mestách. Vintage štýl sa dotýka nášho srdca. Pripomína nám históriu aj prázdniny u starých rodičov. Vintage štýl vytvára teplo domova. Práve preto sa stal obľúbenou voľbou pri zariaďovaní kuchýň.

Nábytok vo vintage kuchyni

Ak plánujete zariadiť kuchyňu vo vintage štýle, vyberte kuchynskú linku v bielej alebo jemnej pastelovej farbe. Napríklad v mätovej alebo modrej. Aj keď je najvhodnejším materiálom drevo, pekný prírodný vzhľad môže zabezpečiť a kvalitná laminovaná drevotrieska. Do vintage kuchyne patrí okrem kuchynskej linky kredenc, komoda a ozdobné poličky na stenu alebo do rohu miestnosti. Pri výbere jedálenskej zostavy siahnite po prírodnom materiáli.

Vintage kuchyňa s kuchynským ostrovčekom

Kuchynský ostrovček je praktickým rozšírením pracovného priestoru. Vo vintage kuchyni však získava nový rozmer. Vintage štýl zariadenia priam pozýva k ochutnávke dobrých domácich buchiet či iného pečiva. Ak postavíte ku kuchynskému ostrovčeku vo vintage kuchyni vhodné stoličky,  poslúži aj ako miesto na neformálne posedenie pri čaji alebo káve. Pre dotvorenie atmosféry nad ostrovček umiestnite závesný systém na riad, kuchynské náčinie, dekorácie alebo vrecká so sušenými bylinkami.

Doplnky vo vintage kuchyni

Štýlu vintage kraľujú prírodné a pastelové farby a kvetinové vzory. Dôležitým prvkom zariadenia vintage kuchyne je textil. Na stoličky si zaobstarajte pohodlné podsedáky. Na stole by nemal chýbať obrus a váza na kvety. Vintage kuchyňu vytvárajú detaily. Na police na stene umiestnite črepníky s čerstvými bylinkami. Nezabudnite na košíky. Môžete ich využiť pri servírovaní pečiva alebo uložiť na police. Tu vám poslúžia na praktické zorganizovanie potrebných drobností. Vo vintage kuchyni nešetrite dekoráciami. Kvetinový vzor krásne vynikne na starožitnom porceláne, hodinách aj obrázkoch na stene. Ako dekorácie môžete tiež využiť starý kuchynský riad, svietniky, mosadzné alebo hlinené nádoby.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.