Skip to main content
vintage kuchyna

Obľúbená vintage kuchyna

Mnohí z nás sa pri výbere štýlu zariadenia domu vracajú k svojim koreňom. Medzi súčasné trendy v bývaní preto patrí aj vintage štýl. Pozrime sa na to, aké prvky v sebe tento štýl nesie.

Ako zariadiť vintage kuchyňu

Vo vintage kuchyni nájdete materiály ako drevo, sklo, keramika a kov. Celý štýl zariadenia dýcha históriou. Hneď pri vstupe do kuchyne sa v nej každý cíti ako doma. Typickými prvkami sú kvetinové vzory a jemné pastelové farby — predovšetkým odtiene staroružovej, mätovej, modrej, tyrkysovej, biela a sivá. Veľmi vkusne pôsobí aj kombinácia niekoľkých odtieňov dreva. V tomto štýle zabudnite na hladké dvierka na skrinkách. Dizajn kuchynskej linky má zdobený povrch. Na nábytku nesmú chýbať vkusné úchytky.

Do zariadenia vintage kuchyne patrí aj kredenc a otvorené police na riad. Nábytok má zväčša zámerne opotrebovaný vzhľad. Hrnce vyberajte smaltované. Nezabudnite na to, že vo vintage kuchyni má svoje nezastupiteľné miesto aj keramika.

Vyberte vintage doplnky                                                  

Do vintage kuchyne patria doplnky. Odkladací priestor môžete prakticky a vkusne doplniť napríklad o komodu s košíkmi. Do prázdneho rohu miestnosti umiestnite policu na kvety. Na stenu, ktorú nezakrýva kuchynská linka, zaveste hodiny alebo police. Ozdobte ich starožitným mažiarom, mlynčekom, svietnikom alebo inými dekoráciami. Praktickým doplnkom je stojan na koreniny, vešiaky na hrnčeky, utierky alebo vrecúška s bylinkami.

Vintage stolovanie

Stôl a stoličky vo vintage kuchyni sú z dreva. Jedálenská časť vyzýva k posedeniu pri chutnom jedle. Typickým prvkom je aj lavica na sedenie. Na stoličky kúpte mäkké podsedáky. Na stôl vo vintage kuchyni patrí obrus a váza s kvetmi. Nemali by chýbať ani zdobené podložky pod hrnce a stojan na servítky. Všetok vintage riad je zo skla a porcelánu. Zdobia ho zväčša kvetinové motívy a bodky.

Rôzny druh nábytku a doplnkov do kuchyne nájde u predajcu TU.