Skip to main content
barova skrinka

Je barová skrinka prežitok alebo súčasť moderného zariadenia?

Pri slovnom spojení barová skrinka sa mnohým pred očami vykreslí obrázok ako vystrihnutý z filmu – elegantne oblečený muž otvorí bar a siahne po drahom koňaku. Deti si možno predstavia barovú skrinku plnú sladkostí. A my sa teraz pozrieme na to, ako ju vhodne umiestniť do interiéru.

Barová skrinka a jej miesto v modernom interiéri

Barová skrinka si stále nachádza svoje miesto aj moderných štýloch zariadenia. Vhodne ju umiestnite v obývacej izbe alebo v knižnici. V modernom interiéri si môžete dovoliť trochu experimentovať. Ak máte obývaciu izbu prepojenú s kuchyňou, barovú skrinku zakomponujete napríklad ako nenásilné pokračovanie kuchynskej linky. Ďalej môže nasledovať knižnica a polička s televízorom. Toto riešenie podporí jednotný vzhľad a prepojenie oboch miestností.

Barová skrinka dokonale vynikne aj ako samostatný solitér. Na trhu nájdete viacero luxusne pôsobiacich dizajnových kúskov. Čo sa materiálu týka, na výber máte barové skrinky z dreva alebo jeho kombinácie so sklom. Zvlášť elegantne pôsobí tmavé alebo biele dymové sklo.

A čo vintage či vidiecky štýl?

Barové skrinky nájdete aj vo vintage a vidieckom štýle zariadenia. Spájajú v sebe praktickosť s nádychom tepla domova tak, ako zvyšok interiéru. Vyrábajú sa z dreva, lacnejšie modely tiež z laminovanej drevotriesky s vhodným dekórom. Niektoré modely sú kombinované so skrinkou alebo vitrínou. Výborne sa hodia do obývacej izby, jedálne aj kuchyne.

Rustikálne barové skrinky

Rustikálne barové skrinky vynikajú jedinečným dizajnom. Bez obáv ich môžete umiestniť ako samostatne stojaci kus nábytku. Oživia každú obývačku, jedáleň, knižnicu alebo pracovňu. Vyrábajú sa z masívneho dreva. Kombinácia dreva, tvarovaných nožičiek, kovových úchytiek alebo tiež skla, dodáva každému kúsku originálny vzhľad.