Skip to main content
manzelska postel

Vhodná manželská posteľ pre vás

Najdôležitejšou súčasťou zariadenia spálne je manželská posteľ. Chcete, aby bola dostatočne priestranná a zabezpečila vám kvalitný spánok. Aby ste sa lepšie zorientovali v množstve možností, ktoré sú na trhu k dispozícii, máme pre vás niekoľko praktických rád.

Vhodný materiál pre manželskú posteľ

Materiál postele by mal farebne ladiť so zvyškom spálne. Okrem toho by mal byť príjemný na dotyk. V súčasnosti sa opäť dostávajú do popredia postele z masívneho dreva. Sú kvalitné a dlho vydržia. Na trhu nájdete aj kovové postele a postele vyrobené z drevotriesky. Kovové postele sú pevné a vhodné aj pre ťažších ľudí. Postele z drevotriesky sú najlacnejšie. Ich nevýhodou je však ich menšia životnosť.

Nie všetko, čo dobre vyzerá, musí byť aj kvalitné. Nakupujte od overených predajcov. Pri posteliach väčších rozmerov je dôležité, aby bol súčasťou konštrukcie aj stredový podporný prvok.

Veľkosť manželskej postele

Dĺžka postele by mala prevyšovať výšku človeka o 25 cm. Štandardne sa vyrábajú postele dĺžky dva metre. Šírka postele pripadajúca na jedného človeka by mala byť aspoň 80 cm. Pri rozhodovaní o veľkosti nezabudnite na priestor okolo manželskej postele. Aby ste zabezpečili pohodlný prístup do postele, malo by to byť minimálne 60 cm.

Manželská posteľ do malej spálne

Väčšina panelákových bytov nemá k dispozícii rovnako veľké izby. Z najmenšej miestnosti sa zväčša stane spálňa. Pri jej zariaďovaní máte možnosť voľby medzi dvoma najčastejšie dostupnými rozmermi postele: 160 x 200 cm alebo 180 x 200 cm. Menšie postele nájdete len veľmi ojedinele. Nevyberajte podľa toho, aby sa do nej zmestili ešte nočné stolíky, prípadne šatníková skriňa a komoda. Ak je to možné, uprednostnite komfort pri spánku. Vhodným kompromisom je kúpa manželskej postele s úložným priestorom.

Široký výber kvalitných manželských postelí nájdete u predajcu TU.