Skip to main content
spalna

Ako zariadiť spálňu?

Spálňa by mala byť miestnosťou, ktorá Vám poskytne dostatok komfortu na oddych, relax a kvalitný spánok. A keďže práve spánku venujeme tretinu života, mali by ste dbať na jej zariadenie, nech je pre Vás dokonalou oázou pokoja.

Posteľ

…je najdôležitejšou časťou nábytku, preto ju vyberajte starostlivo. Feng shui je praktickým radcom, ktorý ju odporúča umiestniť čelom ku stene tak, aby bola prístupná z oboch strán. Vyhnite sa blízkemu kontaktu s oknom. Pohľad smerujte ku dverám, aby ste videli na ľudí vstupujúcich do miestnosti. Je na Vás, či si vyberiete celočalúnenú, drevenú, či kovovú – nezabudnite, že podstatné je vybrať si kvalitný a pohodlný matrac.

Širokú ponuku postelí nájdete u predajcu TU.

Posteľ s lamelovým roštom už od 137,00 € s DPH 

postel

Úložný priestor

Pre spálňu platí – čím menej nábytku, tým lepšie. Úplne ideálnym odkladacím priestorom je teda samostatný šatník, ktorý miestnosť odbremení od zbytočného nábytku.

Ak priestory bytu šatník nedovoľujú, využite skrine. K dispozícii sú jeden až päť dverové, s posuvnými dverami, so zabudovanými zásuvkami alebo bez nich. Použiť môžete aj univerzálne komody. Do spálne sa hodí zásuvkový typ, do detskej izby kombinovaný, ktorý má okrem zásuvok aj skrinky.

Priestor na uloženie maličkostí poskytujú aj veľmi praktické nočné stolíky. Je dobré umiestniť ich po oboch stranách postele ku elektrickým zástrčkám. Využívajte ich na pripojenie nočnej lampy, nie na nabíjanie mobilu, ktorý je rušivým predmetom v miestnosti.

Nezabudnite celú miestnosť farebne zladiť. Ak nechcete strácať čas vyberaním jednotlivých častí nábytku, odporúčame Vám ktorýkoľvek z dizajnových spálňových kompletov. Jedným výberom tak získate kvalitnú posteľ, dva nočné stolíky a priestrannú skriňu.

Doplnky

S doplnkami to netreba preháňať. Vyhýbajte sa veľkému množstvu rastlín a kníh. Prácu ani elektroniku si do spálne nenoste, nechajte ich odpočívať v inej miestnosti, priestor vyniknúť dajte sviečkam či obrazom, ktoré na Vás pôsobia upokojujúco.