Skip to main content
postel

Ako si vybrať kvalitnú posteľ?

Poznáte ten pocit, keď máte za sebou vyčerpávajúci deň a tešíte sa, ako si večer ľahnete do svojej postele? A viete si predstaviť, o čo by bol tento pocit lepší, ak by ste si ľahli do kvalitnej postele s vhodným matracom a dobrým materiálom?

Niektorí z nás patria k tej šťastnej skupine ľudí, ktorí dokážu zaspať na akejkoľvek posteli alebo za akýchkoľvek podmienok. Avšak na druhej strane, väčšina ľudí potrebuje ku kvalitnému spánku aj kvalitnú posteľ. Počas dňa máme množstvo aktivít, prácu a ďalšie činnosti, a teda je pochopiteľné, že si počas noci potrebujeme oddýchnuť na kvalitnej posteli. Takáto kvalitná posteľ vás však nemusí stáť celý majetok. Ako si teda vybrať posteľ, vďaka ktorej si doprajete spánok, počas ktorého si skutočne oddýchnete? Zamerajte sa na niekoľko dôležitých faktorov:

Moderna postel

Tvar a veľkosť postele

Samozrejme, veľkosť postele závisí v prvom rade od možností a od veľkosti vašej spálne. Možností je veľa, pokiaľ máte radi pohodlie a veľa priestoru vo vašej posteli, ale zároveň nechcete, aby posteľ zabrala celú miestnosť, zvoľte si kvalitnú rozkladaciu posteľ, ktorá vám poskytne oboje – priestor počas dňa aj v noci. Vyberte si z ponuky kvalitných rozkladacích postelí tu.

Pokiaľ uprednostňujete moderný a jednoduchý nábytok, odporúčame vám čalúnené postele. Tu nájdete nájdete moderné aj klasické čalúnené postele, ktoré vám budú vyhovovať. Možností je naozaj veľa, pokiaľ máte deti, odporúčame poschodovú posteľ, ktorá šetrí priestor v detskej izbe vašich ratolestí alebo manželské postele rôznych veľkostí pre manželský pár.

Moderna postel

Matrac

Rovnako dôležité ako výber postele je aj výber matracu, ktorý nesmierne prispieva ku kvalite vášho spánku. Pri výbere matracov máte opäť veľa možností. Ako si však vybrať ten správny? Penové matrace majú vynikajúcu životnosť a elasticitu, taktiež sa vyznačujú dobrou priedušnosťou. Na rozdiel od nich, napríklad latexové matrace sú o niečo mäkšie a pružnejšie, pretože sa vyrábajú z kombinácie prírodného a umelého latexu. Pokiaľ preferujete pružinový matrac, aj tu volíte správne, pretože tento udržiava chrticu v optimálnej polohe, je dobre vetrateľný a v neposlednom rade je vhodný pre alergikov a astmatikov. Takisto má dlhú životnosť. Inšpirujte sa v ponuke matracov tu

Úložný priestor postele

Vaša posteľ by mala v neposlednom rade byť aj praktickým kusom nábytku, preto nezabudnite na jej úložný priestor.V ponuke nájdete množstvo postelí, ktoré majú už priamo zabudované úložné systémy a tým pádom sú ešte praktickejšie, ale na druhej strane, ak vám viac vyhovuje samostatný nočný stolík, ktorý si viete umiestniť podľa vašich preferencií, nájdite si ten najlepší tu.

Materiál postele

V neposlednom rade je veľmi dôležitý aj materiál vašej postele. Ten v prvom rade závisí od toho, v akom štýle máte zariadenú spálňu alebo aj celý byt. Môžu vám vyhovovať čalúnené postele, ktoré sú modernejšie, drevené postele, ktoré budú skôr klasickým druhom nábytku alebo naopak kovové postele, ktoré budú pôsobiť veľmi štýlovo. Nájdite si to, čo vám najviac vyhovuje tu.