Skip to main content
rozkladacie sedacie supravy

Rozkladacie sedacie súpravy

Rozkladacie sedacie súpravy sú veľmi praktické a ich kúpou nič nestratíte, maximálne získate. Ak sa tlačíte v byte alebo potrebujete niekde uložiť hostí, rozkladacia pohovka je tou správnou voľbou. Sedacie súpravy by mali byť povinnou výbavou v každej domácnosti. Poskladáte ju behom pár sekúnd a razom vyčarujete „manželskú posteľ“ na každodenné spanie. 

Rozkladacích sedacích súprav je mnoho, no vybrať si tú pravú, pohodlnú pohovku na sedenie, ale aj na spanie je náročné. Pri kúpe sa informujte, či je sedačka určená len na občasné spanie alebo zvládne nápor každý deň. Čím kvalitnejšie súpravy, tým lepší spánok či posedenie a relaxácia pred televízorom.

Akú sedaciu súpravu si vybrať?

Ponuka je naozaj široká, na trhu je veľa dizajnov, krásny, elegantný a najmä moderný nábytok, ktorý uspokojí aj toho najväčšieho kritika. Odporúčame, aby ste na cene nešetrili, pretože ak ju potrebujete na každodenné spanie, dbajte skôr na svoje zdravie, aby ste predišli bolesti chrbta, kĺbov a nespavosti. Rozkladacie sedacie súpravy by mali byť dostatočne pevné, so stabilnou konštrukciou. Ak vás zaujíma najmä na výplň, tak tá by nemala byť príliš mäkká (veď ani mäkký matrac nie je najlepší na chrbticu), aby sa nevytvorili preliačiny a zas ani tvrdá, kvôli zlému spánku a nespavosti. Odporúčame vybrať zlatú strednú cestu. Nezabudnite prihliadnuť na čalúnenie a švy, aké sú pevné a odolné a zvážte, či sedacia súprava zvládne záťaž, neustále rozkladanie a skladanie.

Výhody

Najväčšou výhodou je úložný priestor, kde môžete skladovať vankúše a periny nie len pre vás, ale aj vašich hostí. Výhodou súpravy je, že časti k sebe dokonalo sedia, vytvoríte si lôžko najviac a ušetríte celú izbu (obývaciu či hosťovskú).