Skip to main content
rozkladacie sedacky

Niekoľko tipov pred kúpou rozkladacej sedačky

Rozkladacie sedačky môžu slúžiť na každodenné spanie alebo príležitostné prespanie. Sú výborným riešením do malého bytu alebo garsónky. Využitie však nájdu aj vo veľkých bytoch. Prinášame vám niekoľko tipov, na čo myslieť pri výbere rozkladacej sedačky.

Kvalitný matrac

Ak kupujete rozkladaciu sedačku na pravidelné spanie, prihliadajte predovšetkým na kvalitu matraca. Matrac by nemal byť mäkký. Mäkká plocha na spanie nie je pri častom prespávaní vhodná pre vašu chrbticu. Jednotlivé časti matraca by tiež mali dobre priliehať, aby sa medzi nimi netvorila medzera.

Pevná a stabilná konštrukcia

Pevnosť a stabilita konštrukcie sú druhým dôležitým aspektom, na ktorý by ste pri výbere rozkladacej sedačky mali prihliadať. Ak má konštrukcia sedačky odolávať každodennej manipulácii, mala by byť vyrobená z kovu alebo dreva.

Čalúnenie

Pri výbere rozkladacej sedačky je dôležitá aj kvalita čalúnenia. Poťahový materiál by mal byť odolný voči oderu a roztrhaniu. Výhodou je ľahké čistenie. Okrem týchto vlastností je pravdaže dôležitý dizajn poťahovej látky. Na výber máte rozkladacie sedačky z kože, ekokože alebo rozkladacie sedačky čalúnené textíliami.

Úložný priestor

Pre praktické viacúčelové využitie rozkladacej sedačky si môžete vybrať aj rozkladaciu sedačku s úložným priestorom. Úložným priestorom disponujú modely sedačiek v tvare U alebo L. Rozkladaciu sedačku tak môžete využiť aj na odloženie menej používaných vecí alebo lôžkovín.

Kvalitné sedenie

Pri kúpe rozkladacej sedačky nesmieme zabudnúť na priestor na sedenie. Komfort sedenia ovplyvňuje najmä tvrdosť sedadla a výška operadla. Ak hľadáte rozkladaciu sedačku na pravidelné spanie, tvrdosť sedadla bude daná vašimi nárokmi na tvrdosť plochy na ležanie. Ak bude rozkladacia sedačka slúžiť len na občasné prespanie, môžete uprednostniť pohodlie a vybrať mäkšiu sedačku. Výška operadla by mala vyhovovať vašej výške tak, aby ste si mohli pohodlne oprieť hlavu bez toho, aby ste sa hrbili.

Ponuku rôznych sedacích súprav nájdete u predajcu TU.